BenQ DC-X800 : BenQ, dünyanın en ince 8 megapiksel dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Sadece 9.8 mm incelikte olan BenQ DC X800 dijital kamerada 3 inç (7.6 cm) büyüklüğünde LCD ekran, prizma tip 3x optik zum objektif ve Super Shake-Free (Süper Sarsıntı Azaltma) modu bulunuyor. Fotoğrafseverlerin yüksek kalitede fotoğraf çekmelerine olanak tanıyan BenQ X800 aynı zamanda medya oynatıcı özelliğine de sahip. Bu özellik sayesinde kamera üzerinden video görüntüleri izlemek müzik şarkıları dinlemek olanaklı. 3 inç büyüklüğündeki LTPS LCD ekran ve prizma tip 3x optik zum objektif sadece 9.8 mm inceliğinde bir gövdeye sığdırılmış. Objektif tüm zum işlemlerini gövde içerisinde gerçekleştirerek dışa doğru uzamıyor.

benq dc x800 - DC-X800 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

BenQ X800 kamera - Yüz tanıma

BenQ DC X800 dijital fotoğraf makinesi 1cm makro çekim özelliği ile nesneleri yakından fotoğraflama olanağı sunuyor. Kameranın ön yüzündeki çelik malzemeden plaka tutuş kolaylığı sağlarken diğer kısımlarındaki siyah/kırmızı malzeme ürüne son derece zarif bir görünüm kazandırıyor. Kullanıcıların yüksek kalitede fotoğraflar çekebilmesi garanti altına almak için cihaza S.S.F. (Super Shake-Free / Süper Sarsıntı Azaltma) modu entegre edilmiş. Kullanıcı çekim esnasında sarsıntıya maruz kalsa dahi bu mod devreye girerek sarsıntı etkilerini dengeliyor ve fotoğrafların sarsıntıdan dolayı bulanık çıkmasını engelliyor. BenQ DC X800 dijital kamera Auto Face Tracking olarak adlandırılan yüz tanıma teknolojisi ile fotoğraf kompozisyonundaki insan yüzlerini 9 kişiye kadar tespit edebiliyor ve otomatik netleme gibi ayarları en uygun şekilde gerçekleştiriyor.

BenQ DC-X800 kompakt kamera - ISO değerleri
Yeni BenQ DC X800 dijital fotoğraf makinesi ve ses oynatıcı özelliği ile ideal bir taşınabilir medya oynatıcı. Kullanıcılar kamera üzerinde MPEG-4 filmleri oynatabiliyor veya MP3 şarkıları dinleyebiliyorlar. BenQ X800 dijital kamera MPEG-4 sıkıştırma formatında saniyede 30 kare çekim hızı ile VGA (640 x 480 piksel) çözünürlüğünde video kayıt yapabiliyorlar. BenQ DC-X800 kamera 4000’e ulaşan ışık duyarlılık değeri ile karanlık ortamlarda dahil kaliteli fotoğraflar elde edilmesini kolaylaştırıyor.

benq x800 camera - DC-X800 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
BenQ DC-X800 dijital kamera - Kolay çekim
BenQ DC X800 dijital fotoğraf makinesi Z-Lighting ve Wise Zoom fonksiyonları ile uzak mesafedeki ya da karanlıktaki nesnelerin fotoğraflanmasını kolaylaştırıyor. Firmanın patentine sahip olduğu Z-Lighting fonksiyonu ile kullanıcılar izleme modunda fotoğrafın ışık ve denge durumunu ayarlayabiliyorlar. Wise Zoom fonksiyonu ise kullanıcılara VGA çözünürlüğünde 30x zum etkisi sağlayarak nesnelerin uzaktan fotoğraflanmasında kolaylık getiriyor.

benq x800 - DC-X800 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
BenQ DCS X800 - Çekim modları
BenQ DSC X800 dijital kamerada 4:3 ve 16:9 formatta fotoğraf çekilebiliyor. Kameranın zengin çekim modu özellikleri her türlü koşulda en iyi fotoğrafların kolay ve hızlı bir şekilde elde edilmesine yardımcı oluyor. BenQ DSC X800 dijital fotoğraf makinesinin 2008 yılı birinci çeyreği içinde piyasalara sunulması bekleniyor.