BenQ DC-C750 : BenQ, büyük beğeni gören C serisi dijital kamera ailesinin yeni üyesi BenQ DC C750 dijital fotoğraf makinesini duyurdu. BenQ'nun 7 megapiksellik yeni kamerası BenQ C750 grip bölümünden arkaya doğru uzanan deri kaplamalı kısmı, Pentax objektifi, 3x optik zum yeteneği, Super Shake Free sarsıntı önleme fonksiyonu, yüksek ISO desteği, Smile Catch (Gülümseme Yakalama) modu ve optik zumlu video kayıt özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Ürün, konsept ve iletişim tasarımlarında otorite olan Essen Design Zentrum Nordrhein Westfalen tarafından yenilikçi tasarım, sıra dışı kalite ve üstün fonksiyonellik gibi özellikleriyle ödüle layık görülen BenQ DC C750 dijital fotoğraf makinesi Nisan ayından itibaren piyasaya sunulacak.

benq dc c750 - DC-C750 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

BenQ C750 kamera - Deri kaplama

Farklı kaplama, çizgi ve malzemelerin kullanıldığı BenQ C750 dijital fotoğraf makinesinin grip bölümündeki deri malzeme rahat ve güvenli bir kavrama sağlıyor. Kameranın metal malzemeden gövdesi ise kalitesinin ve dayanıklılığının bir başka göstergesi. 2.5 inç (6.4 cm) büyüklüğünde LCD ekrana, 7 megapiksel görüntü çözünürlüğüne ve ISO 1600 ışık hassasiyet değerinde çekime olanağına sahip olan BenQ DC C750 dijital fotoğraf makinesinin Asya Pasifik ve Avrupa ülkelerinde 2008 yılının Nisan ayından itibaren piyasalara sunulması tahmin ediliyor.

BenQ DC C750 dijital kamera - LCD ekran ve video kayıt
BenQ'nun yeni dijital kamerası C750 2.5 inç (6.4 cm) büyüklüğünde LCD ekrana, Super Shake Free sarsıntı engelleme sistemine ve ISO 1600'e ulaşan ışık hassasiyet değerlerinde çekim özelliğine sahip. Kameranın 3x optik zum özelliği video kayıt işlemlerinde de kullanılabiliyor. BenQ DC C750 dijital fotoğraf makinesi MJPEG 4 formatında 640 x 480 ve 720 x 400 piksel çözünürlüklerde saniyede 30 kare çekim hızı ile geleneksel ve geniş görüntü formatlarında video kayıt yapabiliyor.

benq c750 - DC-C750 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

BenQ DC C750 kamera - Fonksiyonlar
BenQ DC C750 dijital fotoğraf makinesinin akıllı "Smile Catch" (Gülümseme Yakalama) modu kullanıcıların, sadece deklanşöre basarak anlık gülümsemeleri sıkıntı yaşamadan fotoğraflayabilmelerine olanak tanıyor. Bu fonksiyon özellikle çocuk fotoğraflarının çekilmesinde ve özel anların fotoğraflanmasında büyük kolaylık getiriyor. Cihazın Shake Free modu ise bulanıklıktan uzak fotoğraf çekilmesini sağlıyor.

benq c750 camera - DC-C750 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

BenQ DC C750 kompakt kamera - Çekim modları
BenQ C750'ün fotoğraf karesindeki 8 kişiye kadar insan yüzünü tespit edebilen Auto Face Tracking (Otomatik Yüz İzleme) özelliği sayesinde fotoğraflardaki insan yüzleri keskin netlikte, doğru pozlama değerlerinde ve maksimum kalitede ten tonlarında elde ediliyor. BenQ DC C750 dijital fotoğraf makinesinin her biri belirli durumlara uygun olarak ayarlanmış 14 adet hazır çekim senaryosu sayesinde her ortamda kolaylıkla ve seri bir şekilde fotoğraf çekilebiliyor.