Panasonic Lumix FX550 dijital fotoğraf makinesi :

Panasonic, zarif ve şık FX serisinin dokunmatik ekranlı arayüze sahip yeni Panasonic Lumix FX550 dijital modelini duyurdu. DMC-FX500 modelinin devamı niteliğindeki yeni Panasonic DMC FX550 kamerada 25mm gibi ultra bir geniş açı çekim değerine ve 5x optik zum yeteneğine sahip Leica DC lens bulunuyor. 12.1 megapiksel çözünürlüğe ve 3.0 inç (7.6 cm) büyüklüğünde LCD ekrana sahip olan Panasonic Lumix FX550 dijital kamera kolay kullanım özellikleriyle ön plana çıkıyor. Panasonic'in kendine özgü iA (Akıllı Otomatik Fonksiyonlar) modu Panasonic Lumix FX550 dijital fotoğraf makinesinde daha da geliştirilmiş.
line - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
panasonic lumix dmc fx550 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix DMC-FX550 - AF odak takibi
Panasonic Lumix FX550 dijital kameranın AF odak takip fonksiyonu fotoğraf çekimi sırasında hareket halindeyken dahi nesneleri netlemeye devam ediyor. Kullanıcı iA moduna girerek mevcut tüm yardımcı fonksiyonların bir arada çalışmasını sağlıyor ve güçlü yardımcı fonksiyonların eşliğinde ayarları sürekli değiştirmek ve düzeltmek zorunda kalmadan kaliteli ve sorunsuz fotoğraflar çekebiliyor.

panasonic lumix fx550 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic FX550 - Fotoğraf makinesi özellikleri
Panasonic DMC-FX550 dijital kameranın hibrit kontrol sistemi tuşlarla ve dokunmatik ekran özelliklerini bir araya getirerek fotoğrafseverlerin çok daha kolay ve sezgisel kullanım özellikleriyle çekim yapmalarını sağlıyor. Kullanıcılar basit ayarları butonlar yardımıyla gerçekleştirirken geniş ve kapsamlı diğer ayarları da dokunmatik ekran üzerindeki menüden parmaklarını kullanarak yapabiliyorlar. FX550 kameranın yeni geliştirilmiş Venus Engine V görüntü işlemci motoru iki adet işlemcisiyle yaklaşık 2.4 kat daha hızlı bir performans sağlıyor. Lumix FX550 kamera gümüş, siyah ve altın sarısı gövde rengi seçeneklerine sahip.

panasonic fx550 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix FX550 Ultra geniş açı Leica DC lens
12.1 megapiksel çözünürlüklü Panasonic Lumix DMC FX550 dijital fotoğraf makinesi 25mm ultra geniş açılı yüksek kalitede 25 - 125mm Leica DC Vario-Elmarit lensi ile 5x optik zum ve F2.8 diyafram açıklığı sunuyor. Dört tanesi asferik mercek ve altı tane asferik katman içeren 6 grup halinde 7 elemandan oluşan bu gelişmiş objektif ince ve bir karma gövdesinde bulunmasına rağmen Leica'ya özgü sıra dışı bir optik performans sergiliyor. Ayrıca 3 megapiksel çözünürlük seçeneğinde Ekstra Optik Zum fonksiyonu ile yakınlaştırma oranı arttırılarak ve CCD görüntü algılayıcının orta kısmında görüntü üzerinden hareketle zum gücü 9.8x seviyesine yükseliyor.

panasonic dmc fx550 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic DMC-FX550 iA çekim modu
Panasonic'in Intelligent Auto (Akıllı Otomatik) modu fotoğrafların son derece kolay ve hatalardan da uzak çekilmesini sağlıyor. Lumix FX550 kamera aynı zamanda Yüz Tanıma fonksiyonu da oldukça gelişmiş. Panasonic FX550'nin Yüz Tanıma fonksiyonu insan yüzlerini "hatırlayabiliyor". Belli bir kişinin yüzü birkaç kez kaydedildiği zaman cihaz kullanıcıya nu kişiyi kaydedip kaydetmek istemediğini soruyor. İşlem tamamlandığında daha sonraki çekimlerde o kişinin yüzüne rastlandığı zaman bu kişinin fotoğrafının pozlama ve netleme açısından en iyi kalitede çıkması için en uygun ayarları otomatik olarak gerçekleştiriyor.

lumix dmc fx550 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Akıllı Otomatik Fonksiyonlar ve Panasonic Lumix FX550
Panasonic DMC-FX550 fotoğraf makinesi AF odak takip özelliği sayesinde çekimi yapılan nesneye kilitlenerek hareket ettiğinde dahi netleme işlemini sürdürebiliyor. Böylece anlık ve ani fotoğraf çekimlerinde gayet net ve bulanıklıktan uzak görüntüler elde etmek kolaylaşıyor. Panasonic FX550'nin Akıllı Sahne Seçici fonksiyonu ise mevcut sahne modlarından o anki duruma en uygununu tespit ederek gerekli ayar değişikliklerini otomatik olarak gerçekleştiriyor.

dmc fx550 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic FX550 dijital kamera - 3 inç LCD ekran
Panasonic Lumix FX550 fotoğraf makinesinin 3.0 inç büyüklüğündeki geniş dokunmatik ekranı fotoğraf çekimi ve çekim sonrası işlemlerinde kullanıcı işlemlerini son derece kolaylaştırıyor. Panasonic yeni dokunmatik ekran kullanıcı arayüzü ve geleneksel butonlu kullanımı bir araya getirerek fotoğrafseverlerin kolay, rahat ve sezgisel bir kullanım yapısına kavuşmalarını amaçlıyor. Kameranın LCD ekranı mevcut ortamın aydınlanma seviyesine göre 11 adımda parlaklık ayarını otomatik olarak gerçekleştiriyor. Venus Engine V görüntü işlemci motoru da işlemlerin hızını ve süresini son derece kısaltıyor ve 12.1 megapiksel yüksek çözünürlüğünde getirdiği yavaşlamayı ortadan kaldırıyor.

fx550 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Venus Engine ile HD kalitesinde görüntüler
Panasonic Lumix FX550 fotoğraf makinesinin mühendisler tarafından baştan ele alınan ve yeniden oluşturulan Venus Engine V görüntü işlemci motoru sahip olduğu 2 adet işlemci sayesinde yaklaşık olarak 2.4 kat daha fazla işlem sürati sunuyor. Ayrıca bu yüksek performanslı LSI, insan yüzlerini "tanımasını" sağlayarak FX550 kameranın suni zekâsını da arttırıyor. Panasonic Lumix FX550 fotoğraf makinesinin çok görevli görüntü işlemci motoru Venus Engine V sayesinde çekim işlemi ile görüntünün kaydedilmesi arasındaki süre 0.007 saniye gibi son derece yüksek bir hıza yükselmiş. Bu, anlık çekimlerin gerçekleştirilmesini kolaylaştırıyor. Lumix DMC FX550 dijital kamera 12.1 megapiksel tam çözünürlükte saniyede 2.3 kare seri çekim hızına ulaşabiliyor. Ve buna ilave olarak High Speed Burst (Yüzde Hızda Seri Çekim) modunda da saniyede yaklaşık 10 kare gibi inanılmaz bir çekim hızına çıkabiliyor. Üstelik seri çekimde hafıza kartı dolana dek çekim de yapabiliyorsunuz.

panasonic lumix dmc fx550 review - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix DMC FX550 fotoğraf makinesi testi
Panasonic Lumix DMC FX550 dijital fotoğraf makinesinin test örneği elimize geçer geçmez yüksek çözünürlüklü test fotoğraflarından oluşan deneme çekimlerini ve ardından da kapsamlı Panasonic FX550 dijital kamera incelemesini sizlere sunacağız.

Panasonic PHOTOfunSTUDIO 3.0 HD Edition yazılımı
Kullanıcılar Panasonic FX550 fotoğraf makinesi eşliğinde PHOTOfunSTUDIO yazılımının en son versiyonuna da sahip oluyorlar. PHOTOfunSTUDIO 3.0 programı fotoğrafseverlerin fotoğraf arşivlerini çok daha eğlenceli ve kolay şekilde düzenlemelerini sağlıyor. Yüz Tanıma fonksiyonuna sahip olan yazılım bu sayede arşivdeki fotoğrafları tarayarak bu fotoğrafları yüz tanımlamasına göre düzenliyor. PHOTOfunSTUDIO yazılımı bu işlemi fotoğrafların çekildiği fotoğraf makinesinden bağımsız olarak gerçekleştiriyor. Ayrıca PHOTOfunSTUDIO yazılı ile görüntüler YouTube görüntü paylaşım sitesine direkt olarak yüklenebiliyor.[/QUOTE]