Panasonic Lumix DMC-FX40 dijital fotoğraf makinesi :

Panasonic, 12.1 megapiksel çözünürlüklü ve 25mm gibi şaşırtıcı bir geniş açı değerine ve 5x optik zum yeteneğine sahip yeni modeli Panasonic Lumix DMC-FX40 dijital fotoğraf makinesini duyurdu. 25mm - 125mm odak uzaklık değerli objektifi ile yeni Panasonic Lumix FX40 fotoğraf makinesi normal kameralara kıyasla neredeyse iki katı daha fazla görüş mesafesi ve benzersiz kalitede görüntüler sunuyor. Dünyaca ünlü FX serisi dijital fotoğraf makinelerinin yüksek resim kalitesi eşliğinde sundukları ince ve hassas karakter çerçevesindeki kendine özgü özellikleri DMC FX40 modeline de görülüyor. Panasonic'in iA (Akıllı Otomatik Fonksiyonlar) modu Panasonic Lumix FX40 dijital kamerada daha geliştirilmiş.
line - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
panasonic lumix dmc fx40 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix DMC FX40 Akıllı Otomatik Fonksiyonlar
Panasonic'in yeni iA (Intelligent Auto / Akıllı Otomatik) modu fotoğrafların son derece kolay ve hatalardan da uzak çekilmesini sağlıyor. AF odak takibi ve Akıllı Pozlama (Intelligent Exposure) özelliğinin de buna eklenmesiyle Panasonic FX40 dijital kameranın çekim hassasiyeti daha geliştirilmiş. Kullanıcılar iA moduna geçtiklerinde tüm bu fonksiyonlar bir arada uyum içinde çalışarak diğer çekime yardımcı güçlü fonksiyonlar eşliğinde her seferinde ayar değişikliği yapılmasına gerek kalmadan kaliteli fotoğraflar çekilmesini sağlıyor.

panasonic lumix fx40 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix FX40 Dijital kamera özellikleri
Yeni geliştirilen Venus Engine V görüntü işleme motoru bu gelişmiş fonksiyonların bir arada verimli şekilde çalışmasını sağlayarak veuygulamalarının yüksek hız ve performans sergilerken düşük enerji kullanmalarını kontrol ediyor. İnce gövde yapısına rağmen Panasonic FX40 fotoğraf makinesinin bataryası ile CIPA standartlına uygun koşullarda 350 adet fotoğraf çekmek olanaklı. Panasonic Lumix FX40 dijital fotoğraf makinesi 1280 x 720p HD ( yüksek çözünürlüğünde ve 30 kare/sn çekim hızı video görüntüleri kaydedebiliyor. Panasonic DMC FX40 dijital kamera gümüş, pembe, beyaz, kırmızı ve altın sarısı renk seçenekleri sunuyor.

panasonic fx40 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic FX40 25mm geniş açı Leica DC lens
12.1 megapiksel yüksek çözünürlüğe sahip olan Panasonic Lumix DMC-FX40 dijital kameranın ince ve gövdesinde 25 mm geniş açılı ve 5x optik zum yetenekli F2.8 parlaklıkta bir Leica DC Vario-Elmar objektifi bulunuyor. 6 grup halinde dört tanesi asferik mercek ve altı tane asferik katman içeren 7 elemandan oluşan bu gelişmiş objektif ince ve kompakt bir karma gövdesinde bulunmasına rağmen Leica'ya özgü sıra dışı bir optik performans sergiliyor. Ayrıca 3 megapiksel çözünürlük seçeneğinde Ekstra Optik Zum fonksiyonu ile yakınlaştırma oranı arttırılarak ve CCD görüntü algılayıcının orta kısmında görüntü üzerinden hareketle zum gücü 9.8x seviyesine yükseliyor.

panasonic dmc fx40 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic DMC FX40 iA çekim modu ve Yüz Tanıma fonksiyonu
Panasonic'in Intelligent Auto (Akıllı Otomatik) modu fotoğrafları son derece kolay ve hatalardan da uzak çekilmesini sağlıyor. AF odak takibi ve Akıllı Pozlama (Intelligent Exposure) özelliğinin de buna eklenmesiyle Panasonic DMC-FX25 dijital fotoğraf makinesinin çekim hassasiyeti daha geliştirilmiş. Ayrıca Lumix FX40 modelinde Yüz Tanıma fonksiyonuna Dijital Kırmızı Göz Düzeltme özelliği de entegre edilmiş. Bunlara ek olarak Panasonic Lumix FX40 fotoğraf makinesinde Mega O.I.S. optik görüntü sabitleme sistemi, Akıllı ISO Kontrolü, Akıllı Sahne Seçici, Yüz Tanıma ve Akıllı Pozlama gibi özellikler de yer alıyor.

lumix dmc fx40 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic FX40 dijital kamera Venus Engine IV görüntü işlemci
Panasonic Lumix FX40 fotoğraf makinesinin çok görevli görüntü işlemci motoru Venus Engine V kameranın son derece hızlı bir tepki gücüne sahip olmasını sağlıyor. Venus Engine V geleneksel görüntü işleme motorundan ayrı olarak yaklaşık 2.4 kat daha fazla kapasite sağlayan ikiz işlemciye sahip. Ayrıca bu yüksek performanslı LSI, insan yüzlerini "tanımasını" sağlayarak FX40 kameranın suni zekasını da arttırıyor.

dmc fx40 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic FX40 - Süper hızlı işlem gücü
Panasonic Lumix FX40 fotoğraf makinesinin çok görevli görüntü işlemci motoru Venus Engine V sayesinde çekim işlemi ile görüntünün kaydedilmesi arasındaki süre 0.007 saniye gibi son derece yüksek bir hıza yükselmiş. Bu, anlık çekimlerin gerçekleştirilmesini kolaylaştırıyor. Lumix DMC FX40 dijital kamera 12.1 megapiksel ful çözünürlükte saniyede 2.3 kare seri çekim hızına ulaşabiliyor. Ve buna ilave olarak High Speed Burst (Yüzde Hızda Seri Çekim) modunda da saniyede yaklaşık 10 kare gibi inanılmaz bir çekim hızına çıkabiliyor. Üstelik seri çekimde hafıza kartı dolana dek çekim de yapabiliyorsunuz.

fx40 - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic FX40 Dijital kamera özellikleri
Yeni Panasonic Lumix FX40 dijital fotoğraf makinesi çekim işlemleri keyifli hale getiren pek çok özelliğe sahip. Örneğin kullanıcı Panorama Asist modu ile dikey veya yatay manzara çekimlerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Lumix DMC FX40 dijital kameranın Macro Zoom fonksiyonu kullanıcıların nesneleri normalden çok daha yakın mesafelerden fotoğraflayabilmelerine olanak tanıyor.

panasonic lumix dmc fx40 review - Panasonic Lumix FX550 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic PHOTOfunSTUDIO 3.0 HD Edition yazılımı
Kullanıcılar Panasonic FX40 fotoğraf makinesi eşliğinde PHOTOfunSTUDIO yazılımının en son versiyonuna da sahip oluyorlar. PHOTOfunSTUDIO 3.0 programı fotoğrafseverlerin fotoğraf arşivlerini çok daha eğlenceli ve kolay şekilde düzenlemelerini sağlıyor. Yüz Tanıma fonksiyonuna sahip olan yazılım bu sayede arşivdeki fotoğrafları tarayarak bu fotoğrafları yüz tanımlamasına göre düzenliyor. PHOTOfunSTUDIO yazılımı bu işlemi fotoğrafların çekildiği fotoğraf makinesinden bağımsız olarak gerçekleştiriyor. Ayrıca PHOTOfunSTUDIO yazılı ile görüntüler YouTube görüntü paylaşım sitesine direkt olarak yüklenebiliyor.