Panasonic Lumix TZ7 dijital fotoğraf makinesi : Panasonic'in TZ dijital kamera serisinin yeni üyesi Panasonic Lumix DMC-TZ7 dijital fotoğraf makinesi 10.1 megapiksel çözünürlüğe, 25mm gibi şaşırtıcı bir ultra geniş açı çekim değerine ve 12x optik zum yeteneğine sahip. Kompakt gövdesinde güçlü bir zum imkânı sunan Panasonic Lumix TZ7 kullanıcıların son derece esnek çekimler yapmasını sağlıyor. Leica DC Vario-Elmar lense ve 10.1 megapiksel çözünürlüğe sahip olan yeni Panasonic kamera önceki modellerle kıyaslandığında optik zumunun 10x'ten 12x değerine yükseltildiği ve 28mm olan geniş açı değerinin de 25mm gibi şaşırtıcı bir rakama getirildiği ve gövdenin göreceli olarak boyut ve ağırlık açısından küçüldüğü görülüyor.
line - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
panasonic lumix dmc tz7 - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix TZ7 HD kalitesinde video kayıt
Panasonic DMC-TZ7 video görüntüleri AVCHD Lite formatında kaydedebilen ilk dijital fotoğraf makinesi olma özelliği taşıyor. AVCHD Lite formatı HD kalitesinde uzun süreli video kayıt olanağı sunuyor. AVCHD Lite formatı HD kalitesinde kayıt süresini Motion JPEG formatına kıyasla iki katına yükseltiyor. DMC-TZ7 ayrıca ses kayıt konusunda da Dolby Digital Stereo Creator özelliğine sahip. Böylece yüksek kalitede video görüntüler yine yüksek bir ses kalitesine sahip olabiliyor.

panasonic lumix tz7 - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix DMC-TZ7 - Akıllı çekim modları
Kameranın O.I.S. Optik Görüntü Sabitleyicisi yüksek zum kullanımında kullanıcının elinden ve kameradan kaynaklanan sarsıntı etkilerini minimum seviyeye indiriyor. Yüz Tanıma fonksiyonu fotoğraf karesindeki insan yüzlerini otomatik olarak tespit ederek netleme, pozlama, kontrast ve tenlerin ton değerlerini otomatik olarak ayarlıyor ve ortaya güzel fotoğraflar çıkmasını sağlıyor. Akıllı Sahne Seçici özelliği ise Normal, Portre, Makro, Sahne ve Loş Işıklı Aydınlatma gibi modlar arasından duruma en uygun olanını otomatik olarak seçiyor.

panasonic tz7 - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic TZ7 Akıllı ISO Kontrolü
Panasonic Lumix DMC TZ7 dijital fotoğraf makinesi AF otomatik netleme takibi ile çekimi yapılan nesneye kilitlenerek nesne hareket etse dahi odaklama işlemini sürdürüyor. Kameranın diğer gelişmiş fonksiyonları arasında Mega O.I.S. optik görüntü sabitleyici ve Akıllı ISO Kontrolü yer alıyor. Mega O.I.S. kamera sarsıntısından kaynaklanan bulanıklık etkilerini minimum seviyeye indirirken ve Akıllı ISO Kontrolü de ISO ayarını otomatik olarak gerçekleştirerek hareketten kaynaklanan fluluğun önüne geçmeye yardımcı oluyor.

panasonic dmc tz7 - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix TZ7 kamera - Akıllı Çekim Fonksiyonları
Panasonic'in Intelligent Auto (Akıllı Otomatik) modu fotoğrafların son derece kolay ve hatalardan da uzak çekilmesini sağlıyor. Lumix TZ7 kamera aynı zamanda Yüz Tanıma fonksiyonu da oldukça gelişmiş. Panasonic TZ7'nin Yüz Tanıma fonksiyonu insan yüzlerini "hatırlayabiliyor". Belli bir kişinin yüzü birkaç kez kaydedildiği zaman cihaz kullanıcıya nu kişiyi kaydedip kaydetmek istemediğini soruyor. İşlem tamamlandığında daha sonraki çekimlerde o kişinin yüzüne rastlandığı zaman bu kişinin fotoğrafının pozlama ve netleme açısından en iyi kalitede çıkması için en uygun ayarları otomatik olarak gerçekleştiriyor.

lumix dmc tz7 - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic TZ7 dijital kamera VIERA TV ile fotoğrafları izleme
Panasonic Lumix TZ7 kamerada AVCHD Lite ile çekilen fotoğraf ve video görüntülerin SD hafıza kartlarındaki kayıtları Panasonic VIERA televizyonlarda izlenebiliyor. Bu işlem için hafıza kartını VIERA TV'lerdeki veya DIGA Blu-ray disk çalarlardaki hafıza kartı yuvasına takmak yeterli.

dmc tz7 - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic DMC-TZ7 ve 10 megapiksel çözünürlük
Lumix DMC-TZ7 dijital kamera 12 megapiksel CCD görüntü algılayıcısı ile 10 megapiksel çözünürlüğe ulaşan fotoğraf çekimine olanak tanıyor. Panasonic Lumix TZ7'nin CCD görüntü sensörü çok yönlü olduğundan 25mm - 300mm lensi ile çekilen fotoğrafları 4:3, 3:2 ve 16:9 görüntü formatlarından herhangi birine çevirebiliyor. Böylece her zaman dinamik ve geniş bir perspektifte zengin etkileyicilikte çekimler gerçekleştirilebiliyor. Cihazın çok yönlü çekim özelliği sayesinde tüm bu görüntü formatlarında aynı anda çekim yapılabiliyor ve daha sonra bunlar arasından en uygunu seçilebiliyor.

tz7 - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic TZ7 fotoğraf makinesi - 3.0 inç LCD ekran
Panasonic Lumix TZ7 fotoğraf makinesinde bulunan 3.0 inç (7.6 cm) büyüklüğünde LCD ekran 460,000 nokta çözünürlüğe, Akıllı LCD (Intelligent LCD) özelliğine ve geniş bir görüş açısına sahip. Panasonic DMC TZ7 kameranın otomatik ekran parlaklık kontrolü sayesinde hem kayıt ve hem de izleme işlemlerinde kaliteli bir görünürlük sağlanıyor.

panasonic lumix dmc tz7 review - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Venus Engine HD yüksek görüntü kalitesi
Panasonic Lumix DMC TZ7 dijital fotoğraf makinesi iki işlemcili Venus Engine HD görüntü işlemci motoruyla yaklaşık 2.4 kat daha hızlı işlem yapma yeteneğine sahip. Ayrıca bu yüksek performanslı LSI, insan yüzlerini "tanımasını" sağlayarak Lumix TZ7 kameranın yapay zekâsını da arttırıyor ve ayrıca HDMI aracılığıyla High Definition çıkış desteği de sunuyor.

lumix tz7 - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix DMC TZ7 fotoğraf makinesi testi
Panasonic Lumix DMC TZ7 dijital fotoğraf makinesinin test örneği elimize geçer geçmez yüksek çözünürlüklü test fotoğraflarından oluşan deneme çekimlerini ve ardından da kapsamlı Panasonic TZ7 dijital kamera incelemesini sizlere sunacağız.

panasonic lumix tz7 review - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic PHOTOfunSTUDIO 3.0 HD Edition yazılımı
Kullanıcılar Panasonic TZ7 fotoğraf makinesi eşliğinde PHOTOfunSTUDIO yazılımının en son versiyonuna da sahip oluyorlar. PHOTOfunSTUDIO 3.0 programı fotoğrafseverlerin fotoğraf arşivlerini çok daha eğlenceli ve kolay şekilde düzenlemelerini sağlıyor. Yüz Tanıma fonksiyonuna sahip olan yazılım bu sayede arşivdeki fotoğrafları tarayarak bu fotoğrafları yüz tanımlamasına göre düzenliyor. PHOTOfunSTUDIO yazılımı bu işlemi fotoğrafların çekildiği fotoğraf makinesinden bağımsız olarak gerçekleştiriyor. Ayrıca PHOTOfunSTUDIO yazılı ile video görüntüler YouTube görüntü paylaşım sitesine direkt olarak yüklenebiliyor.

panasonic tz7 review - Panasonic Lumix, TZ7 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic DMC-TZ7 dijital fotoğraf makinesi - Leica DC lens
Panasonic Lumix TZ7 fotoğraf makinesinin yüksek kalitedeki Leica DC Vario Elmar lensi 25mm ultra geniş açı, 12x optik zum yeteneği ve 300mm telefoto değeri ile esnek çekim olanakları sunuyor. Ayrıca 3 megapiksel çözünürlük seçeneğinde Ekstra Optik Zum fonksiyonu ile yakınlaştırma oranı arttırılarak ve CCD görüntü algılayıcının orta kısmında görüntü üzerinden hareketle zum gücü 21.4x seviyesine yükseliyor.