Panasonic Lumix FT1 dijital fotoğraf makinesi :

Panasonic, Açıkhava fotoğrafçılığı için özel olarak güçlendirilmiş ve takviye edilmiş yeni modeli Panasonic Lumix DMC-FT1 dijital kamerayı duyurdu. Tasarım yapısıyla darbeye, suya ve toza karşı dayanıklı olan Panasonic FT1 dijitalAVCHD formatında kalitesinde video kayıt yeteneğine sahip. 28mm geniş açı çekim yapabilen lensi, 4.6x optik zum yeteneği ve iA Akıllı Otomatik Fonksiyonlarla (Intelligent Auto) Panasonic Lumix DMC-FT1 fotoğraf makinesi her türlü ortamda fotoğraf çekimine olanak tanıyor. Panasonic'in TOUGHBOOK serisi bilgisayarlarına uygulanan test prosedürlerinden geçen Lumix FT1 dijital kamera 3 metreye kadar sugeçirmezlik özelliği taşıyor.
line - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
panasonic lumix dmc ft1 - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix FT1 dijital kamera fonksiyonları
Panasonic Lumix DMC-FT1 dijital kamera su altında 3 metre derinliğe kadar sugeçirmezlik, 1.5 metre yükseklikten düşmeye dayanıklılık ve genel olarak toz geçirmezlik özelliğine sahip. Panasonic FT1 kamerada 12.1 megapiksel çözünürlüğün yanı sıra 28mm geniş ve 4.6x optik zumlu Leica DC Vario-Elmar lens bulunuyor. Lumix FT1 kamera 28mm geniş açı ve 128mm telefoto odak uzaklık değerleri objektifi ile esnek çekim olanakları sunuyor. Cihaz ayrıca AVCHD Lite'de HD kalitesinde video görüntü kaydı da gerçekleştirebiliyor.

panasonic lumix ft1 - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic FT1 fotoğraf makinesi - 2.7 inç LCD ekran
Panasonic Lumix FT1 fotoğraf makinesinde bulunan 2.7 inç (6.9 cm) büyüklüğünde LCD ekran 230,000 nokta çözünürlüğe, Akıllı LCD (Intelligent LCD) özelliğine ve geniş bir görüş açısına sahip. Panasonic DMC FT1 kameranın otomatik ekran parlaklık kontrolü sayesinde hem kayıt ve hem de izleme işlemlerinde kaliteli bir görünürlük sağlanıyor. Standart koşullarda ve sualtında kolay fotoğraf çekim olanağı sunan Panasonic Lumix DMC FT1 açık hava fotoğrafçılığına meraklı kullanıcılar için ideal bir ürün.

panasonic ft1 - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic DMC FT1 kamera ile sualtı fotoğrafçılığı
Panasonic FT1 dijital kamera sahip olduğu IP58 standardı ile sualtında 3 metre derinliğe kadar su geçirmiyor. Lumix FT1 fotoğraf makinesinin gövdesi suya karşı dayanıklı olduğu gibi aynı zamanda toz ve kum taneciklerine karşı da korumalı. Bunlara ek olarak LCD ekranı da baskıya karşı dayanıklı hale getirilen Panasonic FT1 kamera bu çok yönlü kullanım özellikleriyle açık hava fotoğrafçılığı için son derece kullanışlı bir model.

panasonic dmc ft1 - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix FT1 kamera - Akıllı Çekim Fonksiyonları
Panasonic'in Intelligent Auto (Akıllı Otomatik) modu fotoğrafların son derece kolay ve hatalardan da uzak çekilmesini sağlıyor. Lumix FT1 kamera aynı zamanda Yüz Tanıma fonksiyonu da oldukça gelişmiş. Panasonic FT1'in Yüz Tanıma fonksiyonu insan yüzlerini "hatırlayabiliyor". Belli bir kişinin yüzü birkaç kez kaydedildiği zaman cihaz kullanıcıya nu kişiyi kaydedip kaydetmek istemediğini soruyor. İşlem tamamlandığında daha sonraki çekimlerde o kişinin yüzüne rastlandığı zaman bu kişinin fotoğrafının pozlama ve netleme açısından en iyi kalitede çıkması için en uygun ayarları otomatik olarak gerçekleştiriyor.

lumix dmc ft1 - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Venus Engine HD yüksek görüntü kalitesi
Panasonic Lumix DMC FT1 dijital fotoğraf makinesi iki işlemcili Venus Engine HD görüntü işlemci motoruyla yaklaşık 2.4 kat daha hızlı işlem yapma yeteneğine sahip. Ayrıca bu yüksek performanslı LSI, insan yüzlerini "tanımasını" sağlayarak Lumix FT1 kameranın yapay zekâsını da arttırıyor ve ayrıca HDMI aracılığıyla çıkış desteği de sunuyor.

dmc ft1 - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic FT1 dijital kamera - HD kalitesinde video
Panasonic DMC-FT1 dijital kamera JPEG formatında fotoğrafların yanı sıra AVCHD Lite'de görüntü kaydedilmesine olanak tanıyor. HD kalitesinde video görüntü kayıt süresi AVCHD Lite ile geleneksel Motion JPEG formatına kıyasla ikiye katlanıyor. Video görüntü kayıtlarında Panasonic'in iA Akıllı Otomatik Fonksiyonları da kullanılabiliyor.

panasonic lumix dmc ft1 review - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix DMC FT1 fotoğraf makinesi Görüntü sabitleyici
Kameranın O.I.S. Optik Görüntü Sabitleyicisi yüksek zum kullanımında kullanıcının elinden ve kameradan kaynaklanan sarsıntı etkilerini minimum seviyeye indiriyor. Yüz Tanıma fonksiyonu fotoğraf karesindeki insan yüzlerini otomatik olarak tespit ederek netleme, pozlama, kontrast ve tenlerin ton değerlerini otomatik olarak ayarlıyor ve ortaya güzel fotoğraflar çıkmasını sağlıyor. Akıllı Sahne Seçici özelliği ise Normal, Portre, Makro, Sahne ve Loş Işıklı Aydınlatma gibi modlar arasından duruma en uygun olanını otomatik olarak seçiyor.

ft1 - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix FT1 Akıllı ISO Kontrolü
Panasonic Lumix DMC FT1 dijital fotoğraf makinesi AF otomatik netleme takibi ile çekimi yapılan nesneye kilitlenerek nesne hareket etse dahi odaklama işlemini sürdürüyor. Kameranın diğer gelişmiş fonksiyonları arasında Mega O.I.S. optik görüntü sabitleyici ve Akıllı ISO Kontrolü yer alıyor. Mega O.I.S. kamera sarsıntısından kaynaklanan bulanıklık etkilerini minimum seviyeye indirirken ve Akıllı ISO Kontrolü de ISO ayarını otomatik olarak gerçekleştirerek hareketten kaynaklanan fluluğun önüne geçmeye yardımcı oluyor.

lumix ft1 - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic FT1 dijital kamera VIERA TV ile fotoğrafları izleme
Panasonic Lumix FT1 kamerada AVCHD Lite ile çekilen fotoğraf ve video görüntülerin SD hafıza kartlarındaki kayıtları Panasonic VIERA televizyonlarda izlenebiliyor. Bu işlem için hafıza kartını VIERA TV'lerdeki veya DIGA Blu-ray disk çalarlardaki hafıza kartı yuvasına takmak yeterli.

ft1 panasonic - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix DMC FT1 fotoğraf makinesi testi
Panasonic Lumix DMC FT1 dijital fotoğraf makinesinin test örneği elimize geçer geçmez yüksek çözünürlüklü test fotoğraflarından oluşan deneme çekimlerini ve ardından da kapsamlı Panasonic FT1 dijital kamera incelemesini sizlere sunacağız.

panasonic ft1 review - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic PHOTOfunSTUDIO 3.0 HD Edition yazılımı
Kullanıcılar Panasonic FT1 fotoğraf makinesi eşliğinde PHOTOfunSTUDIO yazılımının en son versiyonuna da sahip oluyorlar. PHOTOfunSTUDIO 3.0 programı fotoğrafseverlerin fotoğraf arşivlerini çok daha eğlenceli ve kolay şekilde düzenlemelerini sağlıyor. Yüz Tanıma fonksiyonuna sahip olan yazılım bu sayede arşivdeki fotoğrafları tarayarak bu fotoğrafları yüz tanımlamasına göre düzenliyor. PHOTOfunSTUDIO yazılımı bu işlemi fotoğrafların çekildiği fotoğraf makinesinden bağımsız olarak gerçekleştiriyor. Ayrıca PHOTOfunSTUDIO yazılı ile video görüntüler YouTube görüntü paylaşım sitesine direkt olarak yüklenebiliyor.

panasonic lumix ft1 review - Panasonic Lumix FT1 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic DMC-FT1 dijital fotoğraf makinesi - Leica DC lens
Panasonic Lumix FT1 fotoğraf makinesinin yüksek kalitedeki Leica DC Vario Elmar lensi 28mm geniş açı, 4.6x optik zum yeteneği ve 128mm telefoto değeri ile esnek çekim olanakları sunuyor. Ayrıca 3 megapiksel çözünürlük seçeneğinde Ekstra Optik Zum fonksiyonu ile yakınlaştırma oranı arttırılarak ve 12.1 megapiksellik CCD görüntü algılayıcının orta kısmında görüntü üzerinden hareketle zum gücü 9.0x seviyesine yükseliyor.[/QUOTE]