Panasonic Lumix DMC-FS62 fotoğraf makinesi : Piyasanın taleplerine yönelik hareket eden Panasonic, sade kullanım özelliklerine sahip şık Lumix FS serisinin yeni modeli Panasonic Lumix DMC-FS62 dijital fotoğraf makinesini duyurdu. ve ince bir gövde yapısında sahip olan 10.1 megapiksel çözünürlüklü Panasonic FS62 fotoğraf makinesi popüler FS serisinin kullanım kolaylığı, yüksek özellikler ve güzel görünümü gibi tüm özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Panasonic en üst seviye kullanım kolaylığı ve anlık çekimlerin kaçırılmaması adına bu modelinde de Akıllı Otomatik (Intelligent Auto) çekim moduna yer vermiş. MEGA O.I.S., Akıllı ISO Kontrolü, Yüz Tanıma Teknolojisi ve Akıllı Sahne Tanıma gibi başlıca dört fonksiyonu bir araya getiren Panasonic FS62 her seferinde en iyi görüntülerin çekilmesini sağlıyor.
line - Panasonic Lumix DMC-FS62 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
panasonic lumix fs62 - Panasonic Lumix DMC-FS62 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix FS62 - MEGA OIS görüntü sabitleyici
Görüntülerdeki bulanıklığı önlemeye yönelik en gelişmiş iki tedbirden ilki olan ve kullanıcının elinin sarsıntısından kaynaklanan olumsuz etkileri minimuma indiren MEGA O.I.S (Optik Görüntü Sabitleyici) ile çekimi yapılan nesnenin hareketinden kaynaklanan hareket fluluğunu tespit ederek ortadan kaldıran Intelligent ISO Control (Akıllı ISO Kontrolü) özelliklerine DMC-FS6 ve DMC-FS7 modellerinde yer verilmiş. Genelde mod 1 ve mod 2 olarak sunulan MEGA O.I.S. görüntü sabitleme özelliği Panasonic FS62 fotoğraf makinesinde Auto seçeneğine de sahip. böylece tercih edilen zum oranına göre hangi modu kullanacağını otomatik olarak belirliyor.

Panasonic Lumix FS62 Yüz Tanıma Teknolojisi
Bulanıklık önleme yönündeki bu iki önemli özelliğe ilave olarak cihaz Yüz Tanıma Teknolojisine de yer verilmiş. Bu özellik sayesinde Panasonic DMC FS62 dijital fotoğraf makinesi insan yüzlerini tanıyarak pozlama işlemini en iyi sonucu verecek şekilde otomatik olarak gerçekleştiriyor. Yüz Tanıma Teknolojisi bu modelde daha hassas hale getirilerek insan yüzleri hareket ettiğinde veya başka bir yöne döndüğünde dahi işlem yapabilmesi sağlanmış.

panasonic fs62 - Panasonic Lumix DMC-FS62 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic FS62 Akıllı Sahne Seçici
FS62 fotoğraf makinesinin Akıllı Sahne Seçici (Intelligent Scene Selector) özelliği kullanıcının çekim yapacağı sahneye en uygun çekim modunu Portre, Manzara, Makro, Gece Çekimi ve Gece Portre Çekimi gibi en sık kullanılan sahne modları arsından otomatik olarak seçebiliyor.

panasonic lumix dmc fs62 - Panasonic Lumix DMC-FS62 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix DMC-FS62 objektif
10.1 megapiksel çözünürlüklü Panasonic DMC-FS62 dijital fotoğraf makinesinde 4x optik zum özellikli bir F2.8 Leica DC VARIO-ELMARIT objektif kullanılmış. Kameranın Extra Optical Zoom özelliği kullanılarak 3 megapiksel çözünürlükte optik zum yeteneği 7.1x seviyesine çıkarılabiliyor.

Panasonic DMC-FS62 video kayıt
Panasonic Lumix DMC-FS62 fotoğraf makinesinde kayıt özelliği de unutulmamış. Cihaz, (640 x 480 piksel) çözünürlüğe ek olarak 848 x 480 piksel çözünürlükte de (WVGA saniyede 30 kare çekim hızı ile video kayıt yapabiliyor. Video kayıtları 16:9 geniş formatta gerçekleştirilebiliyor.

panasonic dmc fs62 - Panasonic Lumix DMC-FS62 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic Lumix FS62 satış fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi
Panasonic DMC FS62 fotoğraf makinesi PHOTOfunSTUDIO 3.0 yazılımı ile birlikte geliyor. Bu yazılım kullanıcıların çektikleri fotoğraflar üzerindeki düzeltme ve organizasyon gibi işlemleri çok daha kolay hale getiriyor. Panasonic Lumix DMC-FS62 dijital fotoğraf makinesi 2009 yılı mayıs ayı içerisinde gümüş, siyah, mavi, kırmızı veya pembe gövde rengi seçenekleri ile piyasalara sunulacak.[/QUOTE]