45483729 - Güvenlikli USB bellek artık MAC uyumluKingston tarafından üretilen DataTraveler Vault-Privacy Edition Secure USB bellek artık Mac uyumuna da sahip.

Dünyanın en büyük bağımsız bellek üreticisi Kingston Technology, DataTraveler Vault – Privacy Edition (DTVP) USB Flash sürücüsünün artık Apple Mac işletim sistemleriyle (OSX 10.4x – 10.5x) uyumlu hale getirildiğini açıkladı.


Kingston Flash Bellek İşletme Yöneticisi Mark Akoubian, “DataTraveler Vault – Privacy Edition’ımız, Windows tabanlı sistemler kullanan ve taşınabilir verileri taşımak için güvenli ve emniyetli bir yol arayan özel sektör ve kamu sektörü çalışanları arasında popüler hale geldi. %100 güvenli bu sürücüye Mac desteği eklemekten mutluluk duymaktayız. Böylece Apple kullanıcıları da verilerin güvenli bir şekilde saklanabilmesi konusunda piyasada en iyi olan taşınabilir depolama çözümünü kullanabilecek.” dedi.

Taşınabilir verileri depolayan DTVP, hareket halindeyken donanım tabanlı, 256-bit Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) ile korunuyor. Sürücünün yüksek veri aktarım hızı bulunuyor. Başarısız 10 oturum açma girişiminin ardından sürücüyü kilitleyerek kuvvetle yapılan saldırılardan koruyor. Kilitlenmenin ardından, Flash sürücünün tekrar çalışır hale gelebilmesi için yeniden formatlanması gerekiyor. Ek koruma olarak, DTVP alüminyumdan yapılmış ve yaklaşık 1.2 metreye kadar (4 fit) su geçirmiyor.