Başlangıç Paketi Almalı mı?
Neredeyse tüm giriş seviyesi dijital SLR fotoğraf makinelerinde kullanıcıların yapacağı çekimlerde işlerini görecek yerleşik bir flaş bulunur. Bu flaş birçok durumda yeterlidir ve ilk başta karanlıkta veya çok aydınlık ortamlarda çekeceğiniz fotoğraflar için fazlasıyla yeterli olacaktır.
Birçok dijital SLR fotoğraf makinesi sahibi kişi bazen paket yanında verilen bazen de yüksek zoom oranlarının cazibesine kapılıp ayrıca bir zoom lens satın alıyor. Bu tele zoom lensler genellikle 75-300 mm odak mesafesine sahip olan ama diyafram açıklığı, yani ışık alma gücü düşük lensler oluyorlar. Dolayısıyla uzağı yakın etmelerine rağmen profesyonel lenslere göre oldukça ucuz ve (netleme ve kullanım açısından)hantal oluyorlar.
468382104 ezXZs X21242163125 - Başlangıç Paketi Almalı mı? [Dijital SLR]
Eğer hemen bir zoom'lu tele foto lens almayacaksanız ve bir süre kendinizi gövdeye ve fotoğrafçılığa alıştıracaksanız basit birkaç yüz liralık lensler yerine daha geniş ihtimaller sağlayacak lensleri tercih etmeye başlayacaksınız. Dolayısıyla bu konuda acele etmeyin ve eğer sunulan fiyat avantajı çok iyi değilse basit zoom'lu lenslere yer verilen başlangıç paketlerine para vermeyin.