Panasonic Lumix DMC LX2 : Panasonic yeni ürünü Panasonic Lumix DMC LX2 dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Cihazın en dikkat çeken özelliklerinin başında 16:9 formattaki CCD görüntü algılayıcısı geliyor. Panasonic LX2 dijital kameranın f/2.8 28 mm geniş açı 28-112mm Leica DC objektifi, 4x optik zum özelliğine sahip. Panasonic LX2 kamerada MEGA O.I.S. optik görüntü sabitleyici özelliği ve 16:9 geniş ekran formatında 2.8 inç (7.11 cm) büyüklüğünde LCD ekran bulunuyor. 10.2 megapiksel çözünürlük sağlayan, Venus Engine III görüntü işlemciye sahip Panasonic Lumix DMC LX2 dijital fotoğraf makinesi video görüntü kayıtlarını da 16:9 formatta ve 1280 x 720 piksel yüksek çözünürlükte 15 kare/saniye hızında gerçekleştirebiliyor.
line - Panasonic DMC-FZ50 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları panasonic lumix dmc lx2 - Panasonic DMC-FZ50 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları

Panasonic LX2 - Venus Engine

Panasonic Lumix LX2 dijital fotoğraf makinesi Venus Engine III görüntü işlemcisinin yüksek işlem hızı ve düşük seviyedeki noise oranları ile dikkat çekiyor. Cihaz işlemcisinin de yardımıyla ISO 1600 ışık hassasiyetinde maksimum çözünürlükte çekime olanak tanıyor. Panasonic’in bulanık görüntülere karşı geliştirmiş olduğu MEGA O.I.S. görüntü sabitleyici sistem, Lumix serisi dijital kameraların üstün objektif özellikleriyle bir arada kullanıldığında son derece etkileyici sonuçlar veriyor. Kullanıcı veya çekimi yapılan enselerin hareketlerinden kaynaklanan flu görüntüler bu sistem sayesinde kolaylıkla net bir şekilde fotoğraflanabiliyor.

Panasonic LX2 kamera - Anti-Shake
Panasonic Lumix LX2 dijital fotoğraf makinesinin üzerinde bulanık görüntüleri engelleyen MEGA O.I.S. sisteminin yanısıra benzer işleve sahip olan Anti Shake özelliği de bulunuyor. Bu işlevler sayesinde özellikle iç mekan çekimlerinde hareketli nesnelerin, çocukların ve evcil hayvanların fotoğraflanması çok daha kolay gerçekleştirilebiliyor.

panasonic lumix dmclx2 zoom1 - Panasonic DMC-FZ50 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
Panasonic LX2 dijital kamera - PictBridge
Panasonic Lumix LX2 dijital kamera 3.0 inç (7.62 cm) büyüklüğündeki LCD ekranının da yardımıyla iki fotoğrafın aynı anda görüntülenmesini ve karşılaştırmalar yapılabilmesini sağlıyor. Cihazın PictBridge desteği ile de herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara gerek kalmadan fotoğrafların baskısı alınabiliyor.

Panasonic Lumix DMC LX2 kamera - Bellek
13MB dahili belleği bulunan Panasonic Lumix LX2 dijital fotoğraf makinesi bir dolumda 300 adete varan fotoğraf çekimi sağlayan uzun bir pil ömrüne de sahip. Panasonic’in tüm Lumix serisi modellerinde bulunan MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) görüntü sabitleyici sistemi dijital fotoğraf makinelerinin vazgeçilmez özelliklerinden biri haline gelmiş durumda. Kullanıcının el hareketlerinden kaynaklanan görüntü titremelerini objektif ayarlamalarıyla telafi eden bu sistem ile fotoğraflanan görüntünün sabit kalması ve son derece net çekilmesi sağlanıyor. Bu sistem sayesinde sadece fotoğrafların çok net olması sağlanmakla kalmıyor aynı zamanda 3 adım daha yavaş çekim hızı da kullanılabiliyor. Kullanıcılar MEGA O.I.S. görüntü sabitleyici sistem ile ışığı az iç mekanlarda ve daha yavaş çekim hızlarında net ve güzel fotoğraflar çekebiliyorlar.

panasonic lumix dmclx2 zoom2 - Panasonic DMC-FZ50 Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
Panasonic hakkında
Panasonic ve Technics, Matsushita Electric Industrial Co Ltd. of Japan (MEI)’in tescilli markalarıdır. Matsushita, dünyanın en büyük tüketici elektroniği üreticilerinden biridir ve Fortune 500 Elektrik & Elektronik Ekipmanları sıralamasında 3. sırada yer almaktadır. 1918 yılında Osaka’da kurulan ve sadece 3 çalışanla iş hayatına başlayan Matsushita, bugün 260 bin kişiyi aşkın bir işgücüne sahip bulunmaktadır.[/QU