Panasonic Lumix DMC FZ50 : Panasonic 10.1 megapiksel çözünürlükteki yeni ürünü Panasonic Lumix FZ50 dijital fotoğraf makinesini duyurdu. MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) optik görüntü sabitleyici özelliği ile dikkat çeken Panasonic Lumix FZ50 dijital kamera 12x optik zum f/2.8 Leica DC objektife sahip. Lumix FZ50 kamera 35 - 420 mm (35mm fotoğrafçılık eşdeğeri) odak mesafeli objektifi ile oldukça ses getiren cihaz önceki DMC-FZ30 modelinin başarısını sürdürüyor. Panasonic Lumix DMC FZ50 dijital kamera 10.1 megapiksel yüksek çözünürlükteki görüntü algılayıcısının Venus Engine III görüntü işlemcisi ile işbirliği sonucunda ISO 1600 ışık hassasiyet değerinde 10.1 megapiksel gibi yüksek bir çözünürlükte çekim olanağı da sağlıyor.
line - Panasonic Lumix DMC LX2 kamera Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları panasonic lumix dmc fz50 - Panasonic Lumix DMC LX2 kamera Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları


Panasonic FZ50 - MEGA O.I.S.

Panasonic’in bulanık görüntülere karşı geliştirmiş olduğu MEGA O.I.S. görüntü sabitleyici sistem, Lumix serisi dijital kameraların üstün objektif özellikleriyle bir arada kullanıldığında son derece etkileyici sonuçlar veriyor. Kullanıcı veya çekimi yapılan enselerin hareketlerinden kaynaklanan flu görüntüler bu sistem sayesinde kolaylıkla net bir şekilde fotoğraflanabiliyor. Kameranın bir diğer benzersiz özelliği de Intelligent ISO Control akıllı ISO ışık hassasiyeti işlevi. Bu özellik sayesinde LSI Venus Engine III görüntü işlemci eşliğinde en yüksek çözünürlükte ISO 1600 ışık hassasiyet değeri ile çekim yapmak mümkün olabiliyor.

Panasonic FZ50 kamera - ISO ve çekim hızları
Panasonic FZ50 dijital fotoğraf makinesinin Venus Engine III görüntü işlemcisi çekimi yapılan nesnelerin hareketlerini tespit ederek ISO ışık hassasiyet değerini ve çekim hızını mevcut ışık şartlarında en iyi sonucu almak üzere otomatik olarak ayarlıyor. Bu mükemmel sistem kullanıcıların her türlü çekim şartlarında net, canlı ve doğal fotoğrafları kolaylıkla elde etmelerine olanak sağlıyor.

panasonic lumix dmcfz50 zoom1 - Panasonic Lumix DMC LX2 kamera Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
Panasonic DMC FZ50 - Flaş ve pil ömrü
Panasonic DMC-FZ50 dijital kamera yeni Function Butonu sayesinde görüntü boyutları, poz ölçümleme, otomatik odaklama alanı, beyaz ayarı ve ISO ışık hassasiyet değerleri gibi sık kullanılan ayarlara hızlı ulaşım sağlıyor. Kişiye özel ayar seçenekleri de unutulmayan cihazda kullanıcılar diledikleri ayar seçeneklerini kaydederek daha sonra bu ayarlarına pratik bir şekilde ulaşabiliyorlar. Kameranın 180 derece dönebilen 2.0 inç (5.08 cm) büyüklüğündeki LCD ekranı yüksek veya alçaktan yapılan çekimlerde kullanıcının en büyük yardımcısı.

Panasonic FZ50 dijital kamera - Görüntü algılayıcı
Panasonic Lumix FZ50 dijital fotoğraf makinesi önceki modeli olan FZ30 dijital kameranın manuel odaklama ve manuel zum halkaları gibi tüm kullanışlı özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Çözünürlüğün 10.1 megapiksele yükseltildiği FZ50 modelinde noise oranlarının aşağı çekilmesiyle yüksek çözünürlükte son derece kaliteli görüntüler elde edilmesi sağlanmış.

panasonic lumix dmcfz50 zoom2 - Panasonic Lumix DMC LX2 kamera Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
Panasonic Lumix DMC FZ50 kamera - 10 megapiksel
Panasonic DMC-FZ50 dijital kamera 10.1 megapiksel çözünürlükte görüntü algılayıcıya ve f/2.8 Leica DC VARIO-ELMARIT 12x optik zum objektife sahip. Cihazın objektifi on grup halinde on dört elemandan ve üç adet asferik mercekten oluşuyor. Tüm bu yapı kompakt bir gövdede düşük distorsiyon ve yüksek optik performans sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Panasonic Lumix FZ50 kamera - Ekstra optik zum
Panasonic FZ50 dijital fotoğraf makinesinin 10.1 megapiksel çözünürlükteki görüntü algılayıcısının merkezinin kullanımı sonucunda 12x optik zum özelliği 3 megapiksel çözünürlükteki fotoğraflarda 21.4x değerine, 5 megapiksel çözünürlükte 17.1x değerine ve 8 megapiksel çözünürlükte ise 13.4x değerine yükselebiliyor. Kameranın Leica DC 12x optik zum objektifi ile tüm çekimlerde son derece kaliteli görüntüler elde ediliyor.

panasonic lumix dmcfz50 zoom3 - Panasonic Lumix DMC LX2 kamera Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
Panasonic Lumix DMC FZ50 kamera - Görüntü sabitleyici
Panasonic’in tüm Lumix serisi modellerinde bulunan MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) görüntü sabitleyici sistemi dijital fotoğraf makinelerinin vazgeçilmez özelliklerinden biri haline gelmiş durumda. Kullanıcının el hareketlerinden kaynaklanan görüntü titremelerini objektif ayarlamalarıyla telafi eden bu sistem ile fotoğraflanan görüntünün sabit kalması ve son derece net çekilmesi sağlanıyor. Bu sistem sayesinde sadece fotoğrafların çok net olması sağlanmakla kalmıyor aynı zamanda 3 adım daha yavaş çekim hızı da kullanılabiliyor. Kullanıcılar MEGA O.I.S. görüntü sabitleyici sistem ile ışığı az iç mekanlarda ve daha yavaş çekim hızlarında net ve güzel fotoğraflar çekebiliyorlar.

Panasonic DMC FZ50 kompakt kamera - Venus Engine III
Panasonic Lumix FZ50 dijital fotoğraf makinesi Venus Engine II görüntü işlemcisine sahip. Bu görüntü işlemci sayesinde ISO 1600 gibi yüksek ışık hassasiyeti değerlerinde maksimum çözünürlükte fotoğraf çekimleri gerçekleştirmek olanaklı hale geliyor. Venus Engine III görüntü işlemci, işlemlerin hızlı gerçekleştirilmesi ve kaliteli görüntüler elde edilmesinin yanısıra pil ömrünün daha uzun olmasını da sağlıyor. Kullanıcılar FZ50 dijital kamera ile tek bir dolumda 360 adete varan fotoğraf çekimi gerçekleştirebiliyorlar. Venus Engine III görüntü işlemci sayesinde cihazın açılma süresi 0.7 saniye ve çekimler arası bekleme süresi de 0.009 saniye gibi son derece yüksek hızlara ulaşıyor.

panasonic lumix dmcfz50 zoom4 - Panasonic Lumix DMC LX2 kamera Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
Panasonic DMC-FZ50 - Video kayıt
Panasonic Lumix DMC FZ50 dijital kamera ile fotoğraf çekimlerinin yanısıra video görüntü de kayıt edilebiliyor. VGA (640 x 480 piksel) çözünürlüğünde 30 kare/saniye hızında kaydedilebilen video görüntülerde aynı zamanda 16:9 geniş format 848 x 480 piksel çözünürlüğü de tercih edilebiliyor.

Panasonic hakkında
Panasonic ve Technics, Matsushita Electric Industrial Co Ltd. of Japan (MEI)’in tescilli markalarıdır. Matsushita, dünyanın en büyük tüketici elektroniği üreticilerinden biridir ve Fortune 500 Elektrik & Elektronik Ekipmanları sıralamasında 3. sırada yer almaktadır. 1918 yılında Osaka’da kurulan ve sadece 3 çalışanla iş hayatına başlayan Matsushita, bugün 260 bin kişiyi aşkın bir işgücüne sahip bulunmaktadır.