Panasonic Lumix DMC-FZ8 : Panasonic 7.2 megapiksel çözünürlüğe, 12x optik zum Leica DC Vario-Elmarit objektife ve Panasonic’in popüler ve artık aranan bir özelliği olan MEGA O.I.S. Optik Görüntü Sabitleyici fonksiyonuna sahip Lumix DMC-FZ8 dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Joystick kumanda ile manüel netleme ve pozlama ayarlarının yapılabildiği Panasonic DMC-FZ8 dijital üst sınıf modellere has özellikler içeriyor. Üst seviye kompakt dijital kameralarla SLR ürünler arasında bir konuma sahip olan Panasonic’in DMC FZ8 dijital fotoğraf makinesi objektif değiştirme özelliği haricinde bu iki sınıf arasında dijital SLR kameralara daha yakın duruyor. Panasonic DMC FZ8 dijital fotoğraf makinesi Mayıs 2007 tarihinde satışa sunulacak.
line - Panasonic FZ8 dijital kamera Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları panasonic lumix fz8 - Panasonic FZ8 dijital kamera Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları


Panasonic Lumix FZ8 - 12x optik zum

Lumix DMC-FZ8 dijital kamera 7.2 megapiksel CCD görüntü algılayıcıya ve 12x optik zum F2.8 - F3.3 Leica DC Vario-Elmarit (35mm film eşdeğeri 36 mm - 432mm) objektife sahip. Buna ek olarak Extra Optical Zoom özelliği sayesinde Lumix FZ8 dijital kameranın yakınlaştırma oranı 3 megapiksel çözünürlük seçeneğinde 18x oranına çıkabiliyor. CCD görüntü algılayıcının merkezindeki alanın kullanıldığı bu işlemde uzaktaki nesnelerin fotoğraflanması daha kolaylaştırılmış oluyor. Böylece 4x dijital zumun da katkısıyla toplamda 72x gibi bir yakınlaştırma elde ediliyor.

Panasonic FZ8 - Optik Görüntü Sabitleyici
Panasonic, artık günümüz kompakt kameralarının ayrılmaz bir parçası haline gelen ve standart olarak görülmeye başlanan OIS (Optical Image Stabiliser / Optik Görüntü Sabitleyici) özelliğini kompakt dijital fotoğraf makinelerine entegre eden ilk üretici firmaydı. O.I.S. optik görüntü sabitleme fonksiyonu kullanıcıların ellerinden kaynaklanan titreme ve sarsıntılar sonucunda fotoğraflarda ortaya çıkan bulanıklık etkilerini, objektif elemanının optik eksenini CCD görüntü algılayıcı ile aynı hizada tutarak minimum seviyeye indiriyor. Sonuç olarak daha berrak ve net fotoğraflar elde ediliyor.

panasonic lumix fz8 zoom1 - Panasonic FZ8 dijital kamera Resimleri, Özellikleri, Fiyatı ve Yorumları
Panasonic Lumix DMC FZ8 - Akıllı ISO kontrol sistemi
Panasonic FZ8 dijital fotoğraf makinesi Intelligent ISO Control (Akıllı ISO Kontrolü) özelliğine sahip. Bu özellik çekimi yapılan nesnenin hareket halinde olup olmadığını tespit ediyor ve gerekli gördüğü durumlarda da mevcut aydınlatma şartlarına göre ISO değerini ve çekim hızını fotoğrafın net bir şekilde elde edilmesi yönünde hareket hızına uygun olarak otomatik şekilde ayarlayabiliyor.

Panasonic FZ8 - Venus Engine III görüntü işlemci
Panasonic DMC-FZ8 dijital fotoğraf makinesinde gelişmiş Venus Engine III görüntü işlemcisi bulunuyor. Gelişmiş Venus Engine III görüntü işlemcisi sayesinde en yüksek çözünürlükte ISO 1250 ışık hassasiyet değerinde fotoğraf çekmek olanaklı hale geliyor.

Panasonic Lumix DMC FZ8 - Seri çekim modu
DMC-FZ8 dijital kamera açıldıktan 1.8 saniye sonra çekime hazır hale geliyor ve deklanşöre basılması ile fotoğrafın çekilmesi arasında geçen süre sadece 0.005 saniye seviyesinde. Ayrıca cihazın seri çekim modunda fotoğrafların en yüksek çözünürlükte seri şekilde çekilmesi de olanaklı. Kullanıcılar bu çekim modunda dahili bellek veya bellek kartı dolana dek seri çekim yapabiliyorlar. Gelişmiş Venus Engine III görüntü işlemcisi sayesinde pil ömrüne bağlı olarak 380 adete varan fotoğraf çekmek olanaklı.


Panasonic FZ8 dijital kamera - Geniş format video kayıt
Panasonic DMC FZ8 dijital fotoğraf makinesi standart VGA (640 x 480 piksel) çözünürlükte ve saniyede 30 kare hız ile video kayıt yapabildiği gibi VGA 848 x 480 piksel geniş formatta da yine aynı hızda video görüntü kaydedebiliyor. 16:9 oranındaki bu görüntüler büyük ekranlarda izleme keyfini arttırıyor.[/QUOTE]