Yağmurluğa dönüşen çanta geliştirildi.

Çayeli Kız Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği proje tabanlı beceri yarışmasında ''kurtarıcı çanta'' projesi ile Türkiye birinciliğini kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığınca ülke genelinde düzenlenen, mesleki ve teknik okul ile kurumların katıldığı proje tabanlı beceri yarışmasında Çayeli Kız Meslek Lisesi, ''tasarımda verimlilik'' alanında, yağmurluğa dönüşen ''kurtarıcı çanta'' projesiyle, giyim üretimi teknolojisi alanında önce il, sonra bölge, ardından da Ankara'da yapılan yarışmalarda Türkiye birinciliğini kazandı.
canta yagmur - Yağmurluğa dönüşen çanta
Çayeli Kız Meslek Lisesi öğrencileri yağmurluğa dönüşen çanta projesi ile Türkiye birincisi oldu. Proje sorumlusu Cahide Yılmaz ve öğrenciler İnci Bilkil ve Gamze Sofuoğlu Türkiye birinciliğini kazandı. Yarışmayı kazanan “Kurtarıcı Çanta” elde taşınırken havanın yağmura dönüşmesi halinde şemsiyeye ihtiyaç duymadan 3–4 saniyede yağmurluğa dönüşmesi, üretimde verimlilik alanında Ardeşen METEM Lisesi ise yaptığı “ Hamsı Ayıklama makinesi” ile mansiyon ödülü aldı.