Symantec'in her ay yayınladığı raporda Türkiye'nin spam konusunda dünyanın en önde gelen ülkelerden biri olduğu ortaya çıktı.

Symantec’in her ay yayınladığı aylık spam raporlarının Mayıs ayına ilişkin bulgularına açıklandı. Rapora göre, Mayıs ayında spam mesajlar, toplam e-postaların %90’ınını kapsıyor.
EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nde yer alan ülkeler zombi bilgisayarlara (otomatik olarak spam gönderen bilgisayarlar) ev sahipliği yapan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alırken, Brezilya ise %16’lık bir oranla zombi bilgisayarların en çok bulunduğu ülke olarak ilk sıradaki yerini koruyor.

spammmm1245316348 - Spam'de En Üst Sıralardayız

Brezilya %16’lık bir oranla ilk sırada yer alırken, Türkiye %8’lik oranla Rusya’nın hemen ardından 3. sırada yer alıyor. İspanya ve İngiltere gibi ülkeler ise Türkiye’yi takip ediyor. Spam postaların hedef aldığı ülkeler açısından ilk sırada %24’lük bir oranla ABD ilk sırada yer alırken, Brezilya %10 ile ikinci, Güney Kore %5 ile üçüncü ve Türkiye de yine %5’lik bir oranla 4. sırada geliyor.