Palm Pre kullanıcılarının sahip olduğu ilginç özelliklerden biri olan şarj yöntemi artık iPhone ve iTouch kullanıcılarının hizmetinde.

WildCharge sistemi tıpkı Palm'ın sistemi gibi elektromanyetik bobin ile şarj işlemini gerçekleştiriyor. WildCharge eski moda şarj bağlantısı kullanıyor. Yani iPhone'u şarj edecek cihaz kablo ile elektrik prizine bağlanıyor. Şarj işlemi oldukça basit aslında. iPhone veya iTouch'ı WildCharge'ın üzerine koyuyorsunuz. Cihaz şarj işlemini hemen başlatıyor.
Şarj aleti dört küçük iletici bağlantı noktasına sahip ve otomatik olarak pozitif ve negatif şarjı düzenliyor. Telefonu cihazın üzerine nasıl yerleştirdiğinizin bir önemi yok. Birden fazla cihazı da aynı zamanda şarj edebiliyorsunuz.

11245921960 - iPhone İçin Kablosuz Şarj Cihazı
WildCharge kısa devrelere ve şoklara karşı dayanıklı olarak üretilmiş. Şarj cihazının üzerini silebilir veya elinizi koyabilirsiniz. Bu durum telefonun şarj olmasını engellemiyor. WildCharge 50 dolarlık bir fiyatla satışa sunuluyor. iPod Touch için şarjlar hemen bulunabilir. iPhone içinse firmamın verdiği bilgiye göre, sipariş verebilirsiniz fakat dağıtımı için 2 yada 3 hafta beklemek zorundasınız.