Türkiye’nin en büyük sinema gruplarından birisi olan Tüze Grup bünyesindeki 81 sinema salonunun gişelerinde mali onaylı Ticket Pos sistemini uygulamaya başladı. Tüze Grubu sinemalarında bilet işlemleri IBM ürünleriyle artık daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yürütülüyor.

si0oy - Sinema Salonlarında ‘Ticket Pos’ Kolaylığı

POS A.Ş., Ticket Pos sistemiyle Tüze Grup bünyesindeki 81 sinema salonunun gişelerini sanal sinema biletiyle buluşturdu. Sistem gişelerde kolay, hızlı, güvenli kullanım için ideal bilet satış sistemi sağlıyor.

Çözüm ana ünite olarak dokunmatik ekrana sahip SurePos 500 serisi cihaz ve termal yazıcı ile birlikte mali onaylı Ticket Pos yazılımı sayesinde bilet koçanı yerine mali fiş verilmesini sağlıyor. Fişin alt kısmında ise film, salon, tarih, seans, koltuk bilgileri yer alıyor.

Ticket Pos sistemi gişe görevlisinin hızlı ve etkin bir şekilde bilet verebilmesi ve işlemlerin sistem üzerinde gerek lokalde ve gerekse merkezde anlık takip edilebilmesini sağlıyor. Mali onaylı IBM Suremark termal yazıcı sayesinde hızlı fiş ve fatura basılması destekleniyor.

Kesilen fişlerin alt kısmında bulunan barkod, seyircinin fuaye alanına girişinde yer alan IBM Anyplace Kiosk’lar vasıtasıyla okutularak, biletin sistemde tekrar kullanılmasını önlüyor. Uygulama, her bilet kesimiyle birlikte mali fişin de kesilerek anında kayıt alınması esasına dayanıyor. Böylece sinema gişelerine hızlı, güvenli ve modern bir biletli giriş sistemi kuruluyor. Mali onaylı IBM Pos terminalleri Tüze Sinemalarında Mybilet uygulaması ile tam entegreli olarak çalışıyor.

POS A.Ş. sinema salonlarında bilet satışı için IBM’in sektöre özel olarak tasarladığı en yeni ürünleri içeren çözümlerini Türkiye pazarına sunuyor. Perakende otomasyon sektörünün liderlerinden POS A.Ş. geleneksel sınırları aşarak, farklı noktalardaki sistemleriyle hayatı kolaylaştırmayı amaç ediyor.