Biliyorum vista hastası yada pazarlamacısı gibi duruyorum ama açıkçası vistayı pek beğendiğimi söyleyemem bikaç özellik hariç,sadece ilgilenen arkadaşlar vardır die bildiklerimi paylaşmak istedim..

Windows Vista'ya hazırlıksız yakalanmayın. Yeni işletim sistemi için geliştirilen yazılımlar da yavaş yavaş adını duyurmaya başladı. İşte onlardan iki tanesi.

Windows XP'de de bir benzeri olan Tweak, kendini yenileyerek Windows Vista için uymlu hale geldi ve bu değişimden, yazılımın ismi de nasibini aldı. Programın hedefi; Vista’yı hızlı ve verimli kullanmanız için en iyi şekilde optimize etmek. Basit arabirimi sayesinde Vista’yı kişisel ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanıza izin veriyor. Başarıyla yerine getirdiği görevler arasında Windows Vista Kayıt Defteri'ni düzenlemek de yer alıyor.

1 - Vista İçin Yazılımlar

Windows Vista sırları açığa çıkıyor!
Yazılım, XP versiyonun da hatılayacağınız gibi işletim sistemlerinde pek bilinmeyen gizli ve faydalı özellikleri ön plana çıkarmakla meşhur. Uygulama yeni sürümde de devam etmiş. Masaüstü, Başlat menüsü ve diğer gizli özellikler, yazılım sayesinde günyüzüne çıkıyor.


Yazılımın faydaları, bu kadarla bitmiyor. Vista’nın bazı güvenlik ayarlarını değiştirmenize de olanak sağlıyor. Gerekli güncelleştirmeleri tespit edip yüklüyor ve geride kalan yükleme dosyalarını silerek sabit diskte yer kazandırıyor. Başlangıç programları, internet bağlantı ayarları gibi daha bir çok uygulamayı optimize etmenize olanak sağlıyor.


Tweak’in iki farklı sürümü mevcut, birisi ücretsiz Basic Edition, diğeri ise tüm uygulamaları içeren ve 29,95 Dolar değerindeki Premium Edition.


Windows Vista Shortcut Overlay Remover 1.0
Bu küçük yazılım ise kısayollardaki küçük ok işaretini kaldırmanıza yardımcı oluyor. Böylece masaüstünde daha sade bir görünüm elde edebiliyorsunuz. Hatta kısayollara istediğiniz görüntüleri atayarak daha estetik bir masaüstü oluşturabiliyorsunuz

2 - Vista İçin Yazılımlar

NOT: TweakVI'yi ve Windows Vista Shortcut Overlay Remover'ı upload esip linkleri size vericem bi süre sonra arkadaşlar...