Xerox’un siyah-beyaz ve renkli masaüstü yazıcı ve çok fonksiyonlu ürünleri, verimlilik, baskı performansı ve sundukları görüntü kalitesi ile 2009 yılının ilk altı ayında dünya çapında toplam 101 ödül aldı.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un yeni piyasaya sunduğu siyah-beyaz ve renkli lazer yazıcıları ile çok fonksiyonlu ofis ürünleri, bağımsız yayın ve araştırma kuruluşlarından ödül almaya devam ediyor. Xerox, 2009 yılının ilk yarısında sektörel yayın ve kuruluşlardan toplam 101 ödül aldı. Bu yayınlardan Better Buys for Business, 2009 yılı içinde toplam 19 Xerox ürününü “Editörün Seçimi” ödülüne layık görürken, Buyers Laboratory ise 5 Xerox ürününü “En İyi” olarak değerlendirdi.

Xerox’un Phaser ürün gamında yer alan masaüstü yazıcı ve çok fonksiyonlu ofis ürünleri, hem siyah-beyaz hem de renkli kategoride bu yılın ilk yarısında 23 ödül aldı. Alınan bu ödüller arasında Better Buys for Business tarafından Xerox Phaser 3635MFP’ye verilen “Editörün Seçimi” ödülü bulunuyor. Ayrıca Xerox Phaser 7500DN, 5 üstünden 4.5 yıldızla PC Magazine tarafından “Editörün Seçimi” ödülü aldı. Buyers Laboratory, Xerox Phaser 6128MFP renkli lazer tabanlı çok fonksiyonlu ofis ürününe, kişisel renkli çok fonksiyonlu yazıcı kategorisinde “En İyi” ürün değerlendirmesinde bulundu.

Xerox’un WorkCentre ürün ailesinde yer alan çok fonksiyonlu ofis ürünleri, yılın bu zamanına kadar en çok ödül alan Xerox ürünleri arasında bulunuyor. Xerox WorkCentre ürünlerinden 7’sine Better Buys for Business tarafından “Editörün Seçimi” ödülü verildi. Bu ürünlerden Xerox’un renkli çok fonksiyonlu ürünü Xerox WorkCentre 7400, Buyers Laboratory tarafından “Sınıfının En İyisi” ve enerji verimliliği kategorisinde de “En İyi” ürün ödülünü alırken, BERTL tarafından 5 üzerinden 5 yıldızla değerlendirildi.

Xerox’un sene başında A.B.D’de piyasaya sunduğu ve ülkemize de önümüzdeki yıl gelmesi beklenen Xerox ColorQube 9200 serisi, getirdiği teknolojik yeniliklerle ses getiren bir diğer Xerox ürünü. Xerox ColorQube 9200, BERTL tarafından “Yılın En İyisi” olarak ödüllendirilirken; Buyers Laboratory tarafından, sunduğu kullanım kolaylığı ve çevreci özellikler için “Üstün Başarı Ödülü” ve Industry Analysts tarafından ise “Yenilikçi Ödül”e layık görüldü.

Xerox Türkiye Ofis Grubu Pazarlama Müdürü Erhan Aslantürk, “Xerox, yapılan inceleme ve değerlendirmelerde ürün yenilikçiliği, verimlilik, güvenirlilik, kolay kullanım ve genel performans gibi birçok kriterde ödül alma başarısını gösterdi. Alınan bu ödüller, müşterilerin Xerox’un ürünlerinin performansından ve teknolojisinden fazlasıyla memnun olduklarını ortaya koyuyor” dedi.