Rusya, ticaret hakkı elde etmek için, Avrupa ve Amerika'nın rahatsız olduğu bir MP3 sitesini kurban ediyor. Site, kapanmamak için mücadele ediyor.


Rusya, Dünya Ticaret Örgütü'ne dahil olmak için atacağı adımlar çerçevesinde muhtemelen AllofMP3 sitesinin yayınını durduracak. Ancak site, kolay teslim olmayacak gibi görünüyor ve bir yandan yasal dayanaklarını güçlendirmeye çalışıyor. Birleşik Devletler Ticaret Örgütü'nün yayınladığı rapora göre, Rusya ve US arasında sağlanan anlaşma sayesinde Rusya'nın WTO'ya girişinin önündeki en büyük engel kalkacak gibi. Anlaşmanın içeriği ise Fikir ve Sanat Eserleri Hakları'nın düzenlenmesi.

Tarkan'ın albümü sadece 1.17 Dolar
Rusya, AllofMP3'ü kapatacak olmasının yanında ayrıca optik disk korsanlığına karşı da savaşma yoluna gidecek. Ayrıca cezaları arttırarak , denetimleri sıklaştırıp, korsancılığın ve yasadışı kopyalamanın önüne geçmeye çalışacak.

Bu sayede Fikir ve Sanat Eserleri Hakları konusundaki düzenlemeleri de WTO standartlarına çekilebilecek.

Rusya, bu amaçlarını gerçekleştirecek yasal düzenlemeleri 1 Haziran 2007'ye kadar tamamlayacak. Bütün bunlar karşısında ise AllofMP3 kendisini, Russian Multimedia and Internet Society (ROMS) ve Rightholders Federation for Collective Copyright Management of Works Used Interactively (FAIR) örgütlerinden aldıkları lisanslara dayanarak savunmaya çalışıyor.

Ancak ne US ne de İngiltere bu lisansları tanımıyor ve RIAA, MPAA gibi organizasyonlarda bu iki organizasyondan gelen ödemeleri kabul etmiyor.