Dünyanın en hızlı oyuncak arabası 260 kilometre hıza ulaştı. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen oyuncak arabanın yeni hedefi 320 kilometre hızı aşmak.

61711758 - Dünyanın en hızlı Arabası

Dünyanın en hızlı oyuncağı

Trafik kazası geçiren Nic Case, sürat aşığı oyuncak araba yaptı. Arabası 260 kilometre hıza ulaştı. Hedefi 320 kilometreyi aşmak

Nic Case, geçirdiği trafik kazasından sonra kendisine daha güvenli bir hobi buldu. Case artık hız tutkusunu uzaktan kumandalı arabalarla gidermeye başladı. Case'in ürettiği uzaktan kumandalı arabalar, sıradan arabalardan biraz farklı; bu araçlar pek çok gerçek otomobilden daha hızlılar.
Schumacher Mi 3 adı verilen otomobil, saatte 260.32 kilometre hıza ulaşarak dünyanın en hızlısı oldu. Aracı bu hıza çıkaran motorsa sadece 11 beygir gücünde. Bu motor, genellikle uzaktan kumandalı uçaklarda kullanılan 12 pilli paketle destekleniyor. Karbon-fiber gövdesi, el yapımı olan Schumacher Mi 3, tüm tekerleklerden çekişin sağlandığı 'all-wheel-driv'e sistemine sahip. Yüksek hızlarda kontrolün sağlanabilmesi için yüksek frekanslı özel bir alıcı kullanılıyor.

ARABANIN FRENİ YOK

Aracın ilginç bir özelliği de frenlerinin olmaması. Schumacher Mi 3'ün durması için motora verilen güç kesiliyor. Bu arabayı üretmek Nic Case'e 4 bin dolara mâl olmuş ve 6 ayda Schumacher Mi 3 piste çıkmış. Saatte 260.32 kilometre hızla dünya rekorunu elinde bulunduran Case'in sonraki amacı saatte 321 km. (200 mil) hızın üzerine çıkabilmek.