Nokia’nın başarılı eposta uygulaması, farklı açılımlarla büyümeye devam ediyor. Bu seferki güncellemeyse birçok yeniliğin habercisi olabilir.

Finlandiyalı üreticinin, mobil cihazlardan eposta alıp göndermeyi oldukça kolaylaştıran uygulaması Nokia Messaging adına, Beta Labs üzerinden yeni bir güncelleme duyurusu yapıldı. Sadece Nokia'nın popüler E serisi cihazlarından, E75, E71 ve E63'ü ilgilendiren güncelleme, özellikle yenilenen, güçlü anlık mesajlaşma desteğiyle dikkat çekiyor.

Nokia messaging haber 651252656565 - Nokia Messag,ng'den Yeni Atılımlar

Daha önce sadece E75 sürümüne özel, beta olarak sunulan bu yenilik, ikinci beta ile birlikte daha fazla mobil cihaza hitap etmeye başlamış. Ayrıca önceki versiyonda de mevcut olan Yahoo!® Messenger ve Ovi Chat'in yanı sıra Google Talk da yepyeni bir çehreye bürünmüş.

Birçok başarılı aracı da beraberinde getiren yeni yazılım, çevrim dışı görünme, özel Yahoo ve Google ifadeleri, sesleri ve grafikleri, kişiye özel görünmezlik modları, konuşma geçmişi saklama, çoklu hesap açma gibi yeteneklere de sahip. Ayrıca program arka planda çalışma esnasında, kısa mesaj uyarılarında olduğu gibi, hem görsel hem de işitsel uyarılar verebiliyor.