İletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Google uygulamalarını içeren, Türkiye'deki ilk Samsung i7500 Android telefonu abonelerinin beğenisine sunuyor.


48329169 - Samsung i7500 Android telefonu
Samsung i7500İletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Google uygulamalarını içeren, Türkiye'deki ilk
Samsung i7500 Android telefonu abonelerinin beğenisine sunuyor.
GSM şirketi, şu ana kadar üretilmiş en yenilikçi ve güçlü donanım özelliklerini taşıyan Android temelli 'akıllı telefon'un ilk ve sadece kendi abonelerine sunulacağını duyurdu. Çok hızlı ve kaliteli internet deneyimi sunan ve Google search, Gmail, Googletalk, Contacts, Calendar gibi Google uygulamalarını içeren telefon, üzerinde herkesin kolaylıkla uygulama geliştirmesine olanak tanıyan açık kaynak kod özelliğini de taşıyor.

İçerisinde Android'in 1,5 sürümü (Cupcake) yüklü olan telefonpush e-mail destekliyor. 3G'li telefonun 3,2 inç'lik dokunmatik ekran (AMOLED, 16Milyon Renk), SGPS (GPS ve Baz İstasyonlarının yardımıyla kapalı mekanlarda da konum belirleyebilen), 5 mp flashlı autofocus kamera, Gsensor (hareket algılayıcısı), D compass (dijital pusula), Wifi 802.11b/g, yakınlık sensörü, ışık sensörü, 8 GB hafıza, ses ve video kayıt gibi özellikleri bulunuyor.

Turkcell aboneleri, söz konusu akıllı telefonlara 14 Eylül itibarıyla peşin veya kontratlı kampanyalarla sahip olabilecek.