Nezarethane, internetten de izlenebiliyor, nezarethanelerini yenileyerek modern bir görünüm kazandırdı. Televizyondan, duş kabinlerine kadar her şeyin43636704 - Nezarethane, internetten de izlenebiliyor
internetten de izlenebiliyor


Kayseri Develi Emniyet Müdürlüğü, nezarethanelerini yenileyerek modern bir görünüm kazandırdı. Televizyondan, duş kabinlerine kadar her şeyin düşünüldüğü nezarethane, internetten de izlenebiliyor.

Develi Emniyet Müdürü Hakan Nazım Birol, yenilenen nezarethanelerinin Avrupa Birliği standartlarının da üstünde olduğuna dikkati çekti. Yeniden düzenlenen nezarethanelerde, bay ve bayanlar için ayrı ayrı duş kabinlerinin bulunduğunu anlatan Birol, şunları söyledi:

MÜZİK VE TV YAYINI DA VAR

"Nezarethanede televizyon ve müzik yayını bulunuyor. Burada geçici olarak tutulan kişilerin görüntü ve ses kayıtları da izleniyor. Kurulan kamera sistemiyle gerek görülürse yakınları, gözaltında tutulan kişiyi internetten izleyebiliyor. Yakınları, gözaltındakilerin bazen sağlık durumunu merak ediyor veya sanığın yaşı küçük olabiliyor. Bu gibi özel durumlarda gözaltında tutulanların yakınları bize başvurduğunda, şifre vererek nezarethane görüntülerinin internetten izlenmesini sağlıyoruz."