Microsoft, kendi web sitesini kolayca hazırlamak için yeniden fotoğraflar çekmek yerine küçük bir hileye başvurdu. Bu hileyi fark etmek çok zor olmadı...

Microsoft'un her ülkeye özel olarak hazırladığı sitelerde, yerelleştirilmiş içerikler bulundurulmasına da dikkat ediliyor. Sayısı yüzlerce olan bu siteleri güncellemek, çok da kolay bir iş değil. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre Microsoft, siteleri hazırlama ve yerelleştirme konusunda biraz işin kolayına kaçmış gibi görünüyor.

Polonya'da esmer mi olurmuş?

budur1251255666 - Microsoft da Kolayına Kaçarsa Ne Olur?..

İki fotoğraf arasındaki bir farkı görebildiniz mi?

Amerika'daki kullanıcılara sunulan web sitesindeki görselde bulunan siyahî iş adamı, Polonya'daki web sitesi için uygun görülmemiş olacak ki, anında bu kişinin kellesi fotoğraftan uçurulmuş ve sıfırdan bir fotoğraf çekmek yerine beyaz tenli bir bey fotoğrafı eklenmiş. Görseldeki kalan tüm detaylar ise aynı.

Özür Dilendi ve Güncellendi

Kolaya kaçılarak hazırlanan bu görsel, yabancı basında gündeme gelince, Microsoft Polonya ekibi, özür mesajı yayınlayarak fotoğrafı orijinal olarak kullandı.

Microsoft Türkiye'nin web sayfasında bu tür görseller bulunmuyor ve kullanılan içeriğin tamamı özgün. Kolaya kaçan diğer ülkelerin ofislerini görünce, Microsoft Türkiye ekibi, en azından bir tebrik hak ediyor.