sony walkman haberici - Walkmanler güncellendiYeni modeller 2.0 inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip. İki ürünü de rakiplerinden ayıran özelliği ise 720x480 (SD) çözünürlüğünde TV-out verebilmesi.

S740 serisinin önemli özelliklerinden birisi de gürültü engelleme (analog bir şekilde) seçeneği. Her iki yeni modelde de beklendiği üzere FM radyo, ses kalitesini artırıcı Clear Bass ve Stereo ve DSEE (Digital Sound Enhancement Engine – Dijital Ses Güzelleştirme Motoru) özellikleri bulunuyor. Şarkı sözleri de istenirse ekrandan akıyor.

Sony yeni Walkman modelleriyle MDR-EX300SL kulaklıklarını da kullanıma sunuyor. NW-S740 serilerinin renkleri siyah, altın sarısı, mor renkte. 8 GB, 16 GB ve 32 GB depolama kapasitelerine sahipler.

Sony S6410 ve S740 Walkman modelleri arasındaki farklar sadece tasarım değişikliklerinden oluşmuyor. S640 modelinde gürültü engelleyici özellik bulunmuyor.

8 GB kapasiteli ürünler yurtdışında 10 Ekim’de satışa sunulacak ancak diğerleri ay sonunda piyasaya sürülecek.

Ürünlerin pil ömrü de dillere destan. 128 kpbs kalitesindeki MP3 dosyalarını 42 saat boyunca dinleyebiliyor ve 384 kpbs MPEG-4 kalitesindeki videoları da 10 saat boyunca izleyebiliyorsunuz.

Cihazla, MP3, WMA, AAC, HE-AAC, ATRAC, ATRAC AL, PCM/wav dosya formatlarını destekliyor. Ancak ATRAC kodeğinin sadece Japonya’da satılan cihazlar tarafından desteklenmesi olasılığı bulunuyor. Filmler için de AVC (H2.64), MPEG-4 ve WMV destekleniyor.