Eğer bir iPhone sahibiyseniz ve onun sanal klavyesinde yazı yazmaktan nefret ediyorsanız, iTwinge tam size göre.

iphone klavye haberici - iPhone gerçek klavye

obile Mechatronics şirketinin ürettiği 30 dolar fiyatındaki BlackBerry’ye benzeyen tak çıkar klavye aparatı iPhone için gerçek klavye arayanlara yardım ediyor.

Sıklıkla mesaj gönderenler ve e-posta alıp yollayanlar için ideal olan bu aparat, cihazın ekranını yüzde 40 oranında kapatıyor.

Üretici şirkete göre iTwinge klavye, iPhone için bir yazı yazma kılıfı. Bu kılıf sayesinde daha hızlı ve doğru yazılar yazılabiliyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre kılıf sayesinde yazma hızı yüzde 30-40 arasında artıyor ve yazım hataları da yüzde 70-80 oranında düşüyor.

Hafif klavye kılıfının yaptığı tek şey, iPhone’un sanal klavyesiyle parmaklarınız arasında bir tercüman görevi görmesi. Mobile Mechatronics’e göre bir saniye içerisinde takıp çıkartılabiliyor ve oldukça dayanıklı.

iTwinge, 17 Kasım’da satışa çıkartılacak ancak şirket şimdiden sipariş almayı kabul ediyor. Ancak şunu belirtmekte fayda var; Apple, iPhone piyasaya çıktığından beri harici klavyelere sıcak bakmıyor ve Bluetooth üzerinden bağlanan bir klavye üretme gibi bir fikirleri yok.