Google logo değiştirmiş "opted out previously" diye bir kelime arattırıyor insanlara ve ne olduğunu bilmiyoruz

22423222 - Opted out previously logonun anlamı


Opted Out Previously Kısaca


Bugun Googleden Birseyler Aratmak İstedigimde Googlede Bir Takım Degişikler oldugunun Farkına Vardım Logo Degişikligi Vardı Ama bu Seferki Logosu Özel Bir Gün İçin Degildi.
Opted Out Previously Anlamı Hakkında Biraz Araştırma Yaptım.
Peki opted out previously nedir?Hakkında Türkçe bilgi bulamadım(google sözlük karşıtı: dışarı önceden tercih) fakat söylenenlere göre;

- H.G. Wells’in doğum günü anısı için değiştirilen logo.

- Dünya dışı canlıların varlıklarından söz ediyor.

- Dünyadan el ve ayağın çekilmesi ufoların dönüşü.

Görüldüğü gibi henüz tam olarak kesin bir bilgi yok, şöyle bir resim geçti elime onuda hemen koyayım:

Evet, anlaşıldığı gibi insanın aklını iyice karıştıran bir vakka..
Herbert George Wells kimdir?Herbert George Wells ya da daha çok tanındığı adla H. G. Wells (21 Eylül 1866 - 13 Ağustos 1946), Dünyalar Savaşı, Görünmez Adam, Dr. Moreau'nun Adası ve Zaman Makinesi adlı bilimkurgu romanlarıyla tanınan ama neredeyse edebiyatın her dalında birçok eser vermiş olan İngiliz yazardır. Sosyalist olduğunu açıkça söyleyen H.G. Wells'in çoğu eserinde önemli ölçüde siyasi ve sosyal yorumlar bulunmaktadır. Jules Verne gibi gelecekteki teknolojik gelişmeleri anlattığı kitaplarıyla bilimkurgu dalının öncülerinden hatta yaratıcılarından sayılmaktadır.

Wells'in bilimkurgu romanlarında teknolojinin gözlemlenmesinin getireceği olanaklar bir yana bırakılır. Wells'te spekülasyon bir edebiyat biçimine dönüşür ve teknolojinin değilde onun toplumsal temellerinin araştırılmasına dönük bir boyut kazanır.