Hafif, daha hızlı, yüksek depolama kapasitesi konusunda yarışan dizüstü bilgisayarlarda son trend çift ekran....

Dizüstü bilgisayarlarda en önemli değişiklik çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar oldu. Bilgisayarı aç, kablosuz internet ağını bul komutunu verirken kaybedilen zamanı düşünen bilgisayar firmaları çift ekranlı tasarımlara başladı. AsusW5Fe bu tür tasarımların öncülerinden oldu. Ancak dizüstü bilgisayarlarda çift ekran dışında, hafiflik, güvenlik, hızlı kullanım için çift çekirdekli işlemci diğer dikkat çekici özellikler arasında yer alıyor.

11111111111111 - Çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar geliyor

İŞTE İDEAL DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR
* Çift çekirdekli daha hızlı: Çift çekirdekli işlemci ile birden fazla uygulamayı bilgisayarda aynı anda kullanma özelliği dikkat çekiyor. Yani bilgisayar kullanırken bir yandan müzik dinleyipdiğer yanda fotoğraflar düzenlenebiliyor.

* Hafifledi ve inceldi: Dizüstü bilgisayarlar performans kaybetmeden ve tüm özellikleri kullanılarak 1.5 kilonun altına düştü. Eğer DVD sürücüsünü dışardan takarsanız daha da hafiflemesi ve incelmesi mümkün.

* Yeni işletim sistemi Vista olacak: Önümüzdeki yıl satılacak olan bilgisayarların yüzde 80'den fazlasında Windows Vista çalışacak. Bu yüzden donanım tercihlerinde uyumlu ürünler seçmek gerekiyor.

* Daha çok müzik ve resim olacak: Dijital müzik ve resimle birlikte bilgisayarlarda depolanan veri sayısı ve çeşidi arttı. Yani daha çok fotoğraf çekiyoruz, müzik çalarımızda farklı müzikler dinlemekistiyoruz. Bu yüzden verilerin depolandığı sabit diskin 100GB, belleğin de 1 GB'ın üstünde olması gerekiyor.

* Parmak iziyle tanıyor: Dizüstü bilgisayarların çalınmasını, kişisel bilgilerin yanlış kişilerin eline geçmesini önlemek için parmak izi taramasıyla bilglsayar açılıyor.

* Fiyatlar bin doların altına düştü: Artık yeni bir dizüstü bilgisayar alırken bin doların çok üstünde ödeme yapmak gerekmiyor. Ancak seçeceğiniz ürün özelliklerine göre de fiyat katlanabiliyor.

* Çok şık olsun: Tasarım dizüstü bilgisayarlarda tercih edilme nedeni olarak öne çıktı. Özellikle Apple ve Sony Vaio tasarımıyla öne çıkıyor.