AMD, yaptığı açıklamada dün itibariyle piyasaya çıkan Adobe Flash Player 10.1 beta sürümünün, AMD Vision Teknolojisi'ne sahip platformlarca desteklendiğini ve Flash platformu tabanlı videolarda, web tabanlı içerik ve uygulamalarda kaliteli, yüksek çözünürlüklü (HD) görüntüler sağladığını duyurdu. Flash Player 10.1, ATI Stream teknolojisinden ve AMD mikroişlemcileri ile grafik işlemcilerini birlikte kullanan dengeli bir yaklaşımdan yararlanarak, daha iyi video oynatma, daha az işlemci yükü ve daha fazla pil ömrü vaadediyor.

Flash Player 10.1, Windows'un standart DXVA API'lerini kullanarak, Windows tabanlı bilgisayarlarda ATI Catalyst sürücüsü ile çalışan AMD ürünlerinin sağladığı donanım hızlandırma özelliğinden yararlanıyor. AMD, Adobe ile birlikte çalışarak, DirectX uygulama programlama arabirimini (API) ve ATI Stream teknolojisini, grafik işlemci ile H.264 videoları çözmekte kullandı.


"AMD, yeni Adobe Flash Player 10.1 gibi popüler uygulamaların performansını arttırmak için x86 platformlarında mikroişlemci ve grafik işlemcinin birlikte kullanılmasının öncüsüdür," diyen Adobe Platform Birimi Genel Müdürü David Wadhwani, şöyle devam etti: "AMD tabanlı Windows üzerinde Adobe Flash Platformunu kullanan tüketiciler, yoğun ve HD görsel içeriği pürüzsüz bir şekilde izleyebilecekler."