İlginç fikirleri olan olan girişimcilerle bu konuda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturan etohum projesi, yeni ürünler ortaya çıkartmayı hedefliyor. Bu doğrultuda etohum ve Akinon işbirliği ile kurulan etohum Akinon Kuluçka Merkezi (EAIC), gerekli kaynak ve hizmetleri sağlayarak yeni internet şirketlerinin kurulmasına yardımcı olacak.
İlk olarak 2009 – 2010 döneminde seçilecek olan 8 internet girişiminin yer alacağı EAIC'de, söz konusu girişimlerin başarılı birer internet şirketine dönüşebilmeleri için gerekli ofis ortamı hazırlanıyor ve ihtiyaç duyulan konular için bu kişilere danışmanlık hizmeti veriliyor.
EAIC'ye kabul edilecek şirketler ise etohum'un her yıl ağustos, aralık ayları arasında gerçekleştirdiği değerlendirme sürecinin sonunda belli olacak. Merkeze kabul edilmeden önce projelerini 10'ar dakikalık sunumlar eşliğinde yöneticilere anlatan internet girişimcileri, seçilmeleri halinde EAIC ile 3 aylık sözleşme imzalıyor. Performans hedeflerini Yönetim Kurulu'na bildirmekle yükümlü olan girişimciler daha sonra çalışmalara başlayacak. Bu sürenin sonunda ise proje sahipler, yönetim kurulu tarafından yeniden denetleniyor.
Kurul'un yüksek performanslı olarak nitelendirdiği girişimciler ise en fazla 2 yıl olmak kaydıyla tesisde kalmaya devam edebiliyorlar. EAIC'de kaldıkları süre boyunca girişimciler koçluk ve danışmanlık hizmetleri alıyor, düzenlenen seminer, panel ve eğitimlerle desteleniyorlar. Ofis kirası ve diğer masraflar ise yine merkez tarafından karşılanacak. İstenilen performans alınamayan girişimciler ise, merkezden uzaklaştırılıyor. Ancak EAIC onlara dışarıdan destek vermeye devam ediyor.