İddia edilenin aksine, sosyal ağ siteleri artık gerçek hayatımızda çok önemli bir yer edindi. Bu yer o kadar geniş ve derin ki, kanun güçleri bile bu sistemleri kullanmaya başladı. İnternetin özgürlüğü sayesinde, fütursuzca davrandığınız dönemler artık geri de kaldı. Çünkü son aylarda bu siteler cinayet davaları için delil bile kabul ediliyor.

Kanun ve sosyal ağ'larla ilgili olaylara ne yazık ki bir yenisi daha eklendi. Kanada'da yaşanan bu olay hem düşündürücü hem de ilgi çekici. Justin Bieber adlı çocuk şarkıcı, geçtiğimiz günlerde yeni albümünü tanıtmak için bir alışveriş merkezinde imza günü düzenledi. Ancak, yoğun ilgi nedeniyle yaşanan izdiham polisin olaya el atmasıyla sonuçlandı. Güvenlik güçleri imza gününü iptal ettiler.
Ancak tüm gün orada bekleyen kalabalık bu işe daha da sinirlendi. Çıkan arbedede bir çok çocuk yaralandı. Yaşanan bu talihsiz olay üzerine, polis güçleri şarkıcının bağlı olduğu müzik şirketinin albümü Twitter sayfalarında halka açık şekilde yayınlamasını istedi. Ancak şirket bu isteği ciddiye almadı, bunun üzerine güvenlik güçleri beklenmedik şekilde firmanın Başkan Yardımcısı James Roppo'yu tutukladılar.

Polisin bu konuda yaptığı açıklama ise gayet düşündürücü. Nassau County Polis Departma'nın sözcüsü, Roppo'nun kendileriyle iş birliği yapmadığı ve halkın canını tehlikeye attığı için bu işlemin uygulandığını belirtti. Bundan sonra nette bir iş yaparken gerçek hayatta olduğu gibi iki kez düşünün, çünkü polis her an ensenizde olabilir.