Tıbbi olarak kanıtlanmış bir şekilde depresyon halindeyseniz, tedavi için de sağlık sigortanızdan yararlanıyorsanız, Facebook profilinize dikkat etmeyi unutmayın. Zira sigorta şirketiniz sizin için profilinizi inceleyebilir ve depresyonda olup olmadığına karar verebilir. Bu şaka gibi olay gerçek ve Kanada'nın Quebec kentinde yaşandı. Manulife adlı bir özel sigorta şirketinden sigortası olan Nathalie Blanchard adlı bir IBM çalışanı, depresyona girdiği gerekçesiyle tedavi olmaya başladı. Haliyle masrafları sigorta şirketi Manulife karşılıyordu.
Kadın, depresyonda olduğunu belirtirken, akşamları arkadaşlarıyla dışarılara çıkıyor, Facebook'ta fotoğrafları etiketleniyor, eğlendiklerini bir bir Facebook'ta adeta kanıtlıyordu. Bunu gören sigorta şirketi ise, "Sen depresyonda değilsin" diyerek Nathalie'nin tedavi masraflarını karşılamayı bıraktığını açıkladı. Bu açıklama karşısında şok olan Nathalie Blanchard, "Depresyondayım diye dışarı çıkamayacak mıyım? Kendimi iyi hissetmem gerekiyordu" diyerek kendini savundu. Blanchard ayrıca CBC'e yaptığı açıklamada "Şu an için mutluyum, ama geçmişte mutsuz olduğum dönemler oldu, gelecekte de olacak, biliyorum" dedi.
Natalie Blanchard şimdi, sigorta şirketiyle girdiği savaşı kazanarak, şirketin masrafları yeniden karşılaması için bürokrasiyle uğraşıyor.