SanDisk Extreme ve Extreme Pro CF kartlar ile, iki kat hızlı, güvenilir ve yüksek kapasiteli veri taşımak artık çok daha kolay.

Flaş veri depolama kartlarının mucidi ve dünyanın en büyük üreticisi olan SanDisk istenen hareketi saniye kaçırmadan yakalamayı sağlayan yeni SanDisk Extreme® ve SanDisk Extreme® Pro CF kartlarını duyurdu.

SanDisk Extreme® Pro CF kartlar önceki versiyona göre iki kat daha fazla performans sunarak saniyede 90 MB'a varan bir veri aktarım hızına ulaşıyor. Bu hızıyla 60 saniyede yaklaşık 87 karelik sürekli çekime olanak sağlayan SanDisk Extreme® Pro CF kartlar 20 adet RAW+JPEG fotoğrafı da 14 saniye kadar kısa bir sürede çekmeyi sağlıyor. Yalnızca çekim sırasında değil, görüntüleme ve fotoğraf aktarma sırasında da rekor hıza ulaşan SanDisk Extreme kartlar sayesinde, en çarpıcı görüntüleri en kısa sürede paylaşmak mümkün oluyor.

Saniyede 90 MB'a varan sıralı yazma/okuma hızı
SanDisk Extreme ürün ailesinde gelenekselleşen güvenilirlik, sağlamlık ve profesyonel düzeyde servislere sahip olan SanDisk Extreme® ve Extreme® Pro FC kartlar DSLR ve üst uç fotoğraf makineleri için en iyi performansı sunacak şekilde tasarlandı. 60 MB/s'ye kadar sıralı okuma/yazma hızına sahip SanDisk Extreme® CF kartlar 32 GB'ye kadar kapasite sunarken 90 MB/s hızına sahip SanDisk Extreme® Pro CF kartlar 64 GB'ye kadar kapasite sunuyor. (-)25º C'den 85º C'ye kadar ısılara dayanabilen SanDisk Extreme® ve SanDisk Extreme® Pro CF kartlar içerdikleri UDMA 5-6, Çok Çekirdekli Mimari ve Gelişmiş Süper Paralel İşlem (Enhanced Super Parallel Processing - ESP) teknolojileriyle iki kat daha yüksek hıza ulaşıyorlar.

Fotoğraf meraklılarının ve profesyonel fotoğrafçıların vazgeçemeyeceği en hızlı, en güvenilir ve en dayanıklı kart olan SanDisk Extreme® Pro CF kartlarda verileri bir depolama cihazından ana cihazın işlemcisine ihtiyaç duymadan verimli bir şekilde aktarmayı sağlayan UDMA-6 arabirimi kullanılıyor.

Teknik özellikler
Üstün performansa sahip SanDisk Extreme® CF kartlar 60 MB/s, 400x Okuma ve Yazma hızı sunuyor. Üstün Flaş veri arabirimi için UDMA-5 kullanılabilen SanDisk Extreme CF kartlar 8 GB'den 32 GB'ye kadar kapasitelerde bulunabiliyor.

90 MB/s ile mevcut en hızlı SanDisk CF kartların iki katı hız sunan Extreme® Pro CF kartlar 600x Yazma hızına ulaşıyor. UDMA-6 kullanılabilen tek kart olan Extreme® Pro CF 64 GB'ya varan kapasiteyle de fark yaratıyor. UDMA 6'nın sağladığı en büyük özellik ise çekilen fotoğrafların bir ara belleğe gerek duymadan doğrudan karta yazılabilmesi. Bu büyük gelişme sayesinde sıralı çekimlerde yaşanan ara belleğin dolması ve bu bellek boşalmadan başka fotoğraf çekilememesi sorunu ortadan kalkıyor. Pazardaki en yüksek kapasiteye sahip Extreme® Pro CF kartlar birçok RAW + JPEG fotoğraf ve Yüksek Tanımlı (HD) video için de geniş yer sunuyor.