Kapadokya’ya münferit gelen turistlerin büyük çoğunluğunun, internetten araştırarak geliyor.

Türkiye’nin peri bacaları ve balon turlarıyla ünlü önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’ya münferit gelen turistlerin büyük çoğunluğunun, bölgeyi önceden internetten araştırıp rezervasyon yaptırdıkları bildirildi.
Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgeye acenteler aracılığıyla toplu gelen turistlerin yanı sıra münferit gelenlerin sayısının hızla arttığını söyledi.
Son yıllarda Kapadokya’ya gelen münferit turistlerin yüzde 85’inin internet üzerinden rezervasyon yaptırdığını, yüzde 10’unun rezervasyonsuz, yüzde 5’inin ise telefon rezervasyonuyla geldiğini anlatan Durmaz, şöyle konuştu: "Kapadokya’ya münferit gelen turistler artık her yeri internet ortamında görerek, ulaşım, konaklama ve gezi programını da kendileri organize ederek geliyor. Bu nedenle turizmciler, bölgedeki yıldızlı otellerden butik otellere, pansiyonlardan eğlence merkezlerine kadar her şeyi internete taşıyor." İnternetten en küçük bir pansiyonun bile odalarına varıncaya kadar görmenin mümkün olduğunu ifade eden Durmaz, "Turist internet aracılığıyla gelmeye başlayınca turizmci de tedbirini alarak, otelini, pansiyonunu internette tanıtıyor" dedi.