20091130015834 dellnetbook - Netbook için ilk Chrome OS; İndirin!

Netbook için ilk indirilebilir Chrome OS.

Dell, Chrome OS üzerinde çalışıyor. Hatta çalışan ilk Chrome OS netbook sürümünü yayınladı; indirin!

Dell, Chrome OS'un USB disk imaj dosyasını yayınladı. Dell Mini 10v netbook için hazırlanan bu Chrome OS sürümünün deneysel olduğu aktarıldı.

Henüz yaygın kullanıma hazır olmayan sürüm en azından çalışıyor. Dell forumlarında bu dosyayı hazırlayan Doug "Son birkaç gündür Chromium OS üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum ve sonunda Dell Mini 10v netbook modelimizde çalışır hale getirmeyi başardım" dedi.

Dell'den Doug "Buna ilaveten bu imaj dosyasında Broadcom WiFi sürücülerini çalışır hale getirmek için elimden geleni yaptım. Mükemmel değil, oldukça deneysel ve yeterince test edilmedi. Sonuç itibariyle istikrarsız ama çalışıyor." dedi.

İşte kusurları ve indirme bağlantısı

Yaptığı açıklamada Mini 10v için çalışan ilk Chrome işletim sistemi sürümü ile ilgili çeşitli uyarılarda bulundu:

Kablosuz ağ bağlantısı: Chrome bağlantı yöneticisinin kablosuz ağ bağlantısını görmesi ve bağlanması 5 ila 10 dakika alabiliyor.

Kablolu ağ bağlantısı: Kablosuz bağlantının tam aksine hızla bağlanıyor.

Bağlantı yöneticisi: Hem bağlantı yöneticisi, gem de altında yatan wpa_supplicant gibi hizmetler hata verebiliyor ya da takılabiliyor.

Yeniden başlatma/ Kapatma: Sistemde restart ve kapatma menü seçenekleri yer almıyor. Kapatmak için güç tuşunun kullanılması gerekiyor.

Download: linux.dell.com/files/cto

Detaylı kullanım talimatları: Mini 10v Chrome OS
http://en.community.dell.com/blogs/d...available.aspx

Not: Alıntıdır...