Kristina Köhler, Federal Alman hükümetinin en genç bakanı, Muhtemelen de Twitter ve Facebook’u yardım almadan kullanabilen tek kabine üyesi. Köhler, sosyal paylaşım sitelerini kullanmaya devam edeceğini söyledi.

Adı Kristina Köhler. Henüz 32 yaşında. Ancak bu genç yaşta Federal Almanya Aile Bakanı olmayı başardı. Almanya Başbakanı Angela Merkel’in liderliğindeki Hrıstiyan Demokrat Parti'ye 14 yaşında katılan Köhler, Cuma günü yapılan kabine değişikliğinin ardından, bu önemli göreve getirildi.
Köhler’in bakanlığıyla şüphesiz partinin genç seçmenler arasındaki imajının da düzeltilmesi hedefleniyor. Yaşı itibariyle Köhler’i Facebook ya da Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde görmek mümkün.
Bakan olduktan sonra da Twitter'ı kullanmaya devam edeceğini belirten Köhler, Twitter’deki sayfasında “Yazmayı bırakmayacağım” dedi. Alman Bild gazetesine e-posta aracılığıyla özel açıklama da yapan Köhler, “Artık bakan olduğu için Twitter ya da Facebook gibi sitelerden çıkmasının söz konusu olmayacağını” söyledi.
Facebook’taki sayfasında 600 arkadaşı bulunan Köhler, siyasi mesajlarını ulaştırmada siteyi oldukça faydalı bulduğunu kaydetti.