Arama motoru olmakta yetinmeyen Google, başka piyasayaların kâr pastasına gözünü dikmeye devam ediyor. Bir süredir ortalarda dolaşan Google marka cep telefonu haberiyle ilgili nihayet yeni bilgiler ortaya çıktı.

Ünlü arama motoru Google sanal bir imparatorluk olma yolunda hızla ilerliyor. Bu sıralar kılıcını yerinden çıkartan, firma rakiplerini zor duruma düşüren birçok yenilikle karşımıza çıktı. Gerçek zamanlı arama ve kişisel arama sonuçları gibi projeler Google'ın son haftalarda attığı adımlardan en ön planda olanları. Geçtiğimiz aylarda size arama motorunun bir cep telefonu çıkartmak istediğini de duyurmuştuk.

androidlogo728751260735 - Google telefonunun ismi ne?

Önümüzdeki aylarda Google Phone ve iPhone büyük bir savaşa girecek

Wall Street Journal yaptığı araştırmayla, bu konudaki tartışmalara son noktaya koydu. Ünlü ekonomi gazetesinin aldığı istihbarata göre Google tarafından geliştirilen cep telefonunun ismi Nexus One olacak. İsmi, telefondan çok, bilimkurgu filmlerindeki karakterlere benzeyen bu mobil cihaz, Android işletim sistemini kullanacak. Gazetenin haberine göre Nexus One 2010'un ilk aylarında piyasadaki yerini almış olacak.