İş amaçlı akıllı telefon üreticisi Research In Motion, multimedya becerileri geliştirilmiş yeni Blackberry Curve 8520 modelini Turkcell vasıtasıyla satışa sundu.

091214 blackberrycurvewidec - Blackberry'den yeni iş asistanı

İSTANBUL - Research In Motion firmasının yıl ortasında Avrupa'da piyasaya sunduğu Blackberry Curve 8520 modeli iş telefonu, Türkiye'ye geldi. Turkcell abonelerine oldukça uygun taksitlerle kontratlı olarak sunulan 8520, kolay kullanımlı qwerty klavyesi, geliştirilmiş multimedya özellikleri ve şık tasarımıyla beğeni topluyor.
Wi-Fi yeteneğiyle kullanıcılarına internette hızlı gezinme ve geniş veri kapsaması olanağı sunan Curve 8520, e-posta, mesajlaşma (IM, SMS, MMS), popüler sosyal iletişim sitelerine kolay erişimin yanı sıra zengin multimedya yeteneklerine, müzik, oyun ve diğer mobil uygulamalara erişim olanağına sahip.
Siyah rengi ve zarif tasarımıyla göz dolduran yeni BlackBerry Curve 8520, Q klavyesi ile rahat ve hatasız yazım kolaylığı sağlıyor. Sektör lideri bir mobil e-posta ve mesajlaşma çözümü sunan, kullanım etkinliği ve kolaylığı için tasarlanmış BlackBerry Curve 8520 akıllı telefon, ilk kez uygulanan dokunmaya duyarlı yenilikçi optik trackpad’i sayesinde kaydırma ve seçmeyi hem kolay hem pürüzsüz hale getirerek, ekranda istenen yere gitmeyi keyfe dönüştürüyor.


Sadece medya için ayrılmış tuşlara sahip ilk BlackBerry akıllı telefonu özelliğini de taşıyan cihazın üst kenarıyla zarif bir şekilde bütünleşen bu tuşlar, kullanıcıların müzik ve videolarını hem rahat hem de kolay bir şekilde kontrol edebilmelerini sağlıyor.
59 TL x 24 ay taksitle Turkcell satış noktalarında bulunan Blackberry Curve 8520'nin genel özellikleri şöyle:

• Ful QWERTY klavye ve dokunmaya duyarlı optik trackpad sayesinde güvenilir, hassas yazı yazma ve navigasyon.
• 256MB Flash hafıza; 512Mhz gelecek nesil işlemci ile arttırılmış performans.
• Sesle arama dahil, üstün telefon özellikleri; kulaklık, araç kiti, ve diğer Bluetooth aksesuarlarıyla birlikte eller serbest kullanım için Bluetooth (2.0) desteği.
• Yakınlaştırma ve video kaydetme kabiliyetli 2 MP dijital kamera.
• Müzik, resim, ve video için gelişmiş medya oynatıcı; medya için ayrı tuşlar; 3,5 mm’lik stereo kulaklık girişi; iTunes® veya Windows Media® Player’dan akıllı telefona kolayca ve çabucak müzik senkronize etmeye yarayan BlackBerry® Media Sync*
• Yahoo!®, Windows Live™ Hotmail®, AOL® ve Gmail™ gibi en popüler ISP e-posta hesapları dahil olmak üzere, desteklenen 10 adede kadar e-posta hesabına erişim için BlackBerry® Internet Service desteği; şirketler için gelişmiş güvenlik ve bilgi teknolojileri yönetimi özellikleri içeren BlackBerry® Enterprise Server desteği
• Cihaz faalken kart değişimine izin veren microSD/SDHC hafıza kartı yuvası; mevcut hafıza kartlarını 16 GB’a kadar destekler; 32 GB’lık yeni nesil hafıza kartları piyasaya çıktığında onları da desteklemesi bekleniyor; 2GB’lık bir hafıza kart telefonla birlikte verilmektedir.
• Tümleşik Wi-Fi (802.11 b/g), dört bant: EGDE/GPRS/GSM (850/900/1800/1900 MHz).