Kodak Z710


2621013 - Kodak Z710

2007’nin ilk aylarında Türkiye pazarına da sunulacak olan yeni Kodak EasyShare Z710 zumlu dijital fotoğraf makinesi, gelişmiş teknik özellikleri “bas-çek” kolaylığıyla birleştirecek. Ürün, yüksek görüntü kalitesi ve uygun fiyatı ile dijital fotoğrafseverler için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

2007’nin ilk aylarında Türkiye pazarına da sunulacak olan Kodak EasyShare Z710 zumlu dijital fotoğraf makinesi, 10X optik zumu, üstün görüntü kalitesi ve gelişmiş özellikleri ile, uygun fiyata yüksek performans elde etme imkanı verecek. Hem başlangıç, hem de ileri düzeydeki dijital fotoğrafseverlere hitap eden Z710, profesyonel görünümlü sonuçlar için “bas-çek” kolaylığı sağlıyor.

Z710’un üstün görüntü kalitesinin sırrı, güçlü 7.1 MP’lik görüntü algılayıcısıyla ile profesyonel kalitede Schneider-Kreuznach Variogon 10X optik zum lensin bir arada sunulması olarak açıklanıyor. Böylece, zumlamak ve net görüntüler çekmek kolaylaşırken, 76x102 cm’ye kadar yüksek kaliteli baskılar alınabiliyor. Bunun yanında, Kodak Renk Bilimi görüntü işleme yongası, doğal detayları, doğru ten tonlarını ve nefes kesici renkleri yakalamaya yardımcı oluyor.

Z710’un akıllı özellikleri, herkese dijital fotoğrafçılıkta daha iyisini yapabilme imkanı veriyor. Kırpma, canlı histogram ve çekim için özel çizgili ekran gibi, makine üzerindeki fotoğraf geliştirme özellikleri, her çekimde daha yaratıcı olmaya olanak tanıyor. Program, diyafram açıklığı ve obtüratör önceliği, tam “manuel mod” dahil ileri düzey ayarlar ve kişiye özel kontroller, her durumda üst düzeyde fotoğraf kontrolü sağlıyor. Hiçbir çaba harcamak istemeyen kullanıcılar, önceden programlanmış 19 ortam ve renk modundan (örn. mum ışığı, havai fişek, parti ve kumsal) birini tercih ederek doğru çekimleri otomatik yapabiliyorlar.

Z710 modeli, diğer tüm EasyShare ürünleri gibi fotoğrafı çekmek kadar paylaşmayı da zevkli hale getiriyor. 2 inçlik iç/dış renkli ekran sayesinde görüntüler, herhangi bir zamanda makinenin arkasından paylaşılabiliyor ve ürünün “Favoriler” özelliği kullanılarak, bazı özel görüntüler, bellek kartında yer kaplamadan, mobil haldeyken izleme amaçlı ve kalıcı olarak makinede saklanabiliyor. Makinenin üzerindeki Share (Paylaş) tuşu, kullanıcılara, tek bir dokunuşla görüntüleri kolayca basma, e-postalama ve düzenleme imkanı veriyor.

Kodak ayrıca, nesiller boyu saklanacak kaliteli baskılar sunuyor. Taşınabilir G600 Printer Dock dahil Kodak EasyShare termal yazıcıları kullanan Z710 sahipleri, evde, tek bir tuşa dokunmak suretiyle ve 60 saniyeden kısa sürede, gerçek Kodak kalitesinde 10x15 cm’lik baskılar alabiliyorlar.

Kodak, dünya genelinde tüketicilerin dijital fotoğraf deneyimlerini daha kaliteli hale getirmek amacıyla, ödüllü EasyShare dijital fotoğrafçılık sistemine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. EasyShare sistemi, fotoğraf makinelerinden, yazıcılardan, hizmetlerden, özel birimlerden, yazılımdan, mürekkep püskürtmeli ve termal fotoğraf kağıtlarından ve aksesuarlardan oluşuyor. Böylece, yüksek kaliteli dijital fotoğrafları çekmek, paylaşmak ve arşivlemek kolaylaşıyor. Z710, Kodak EasyShare yazılımının 6.0 versiyonunu içeriyor. Bu yazılım, tüketicilere fotoğrafları bulma, yaratma ve paylaşma konusunda yardımcı özellikler sunuyor. Ayrıca, fotoğrafları davetiyelere dönüştüren kartpostal basım özelliğine, Kodak Perfect Touch teknolojisine, görüntüleri kaybetmeden dosya sistemlerini yeniden düzenleyen bir dosya izleme özelliğine, kişiselleştirilmiş fotoğraf zeminlerine ve daha pek çok özelliğe sahip bulunuyor.