Lenovo Türkiye, ''yerli cep telefonu'' haberlerine konu edilen bilgilerin ''gündemlerinde yer alan bir konu olmadığını'' bildirdi.

İSTANBUL - Lenovo Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, Anatolia Telekom AŞ'nin temsilcisi Doğan Kuzu'nun ''yerli cep telefonu'' ve ''baz istasyonu ekipmanları ve data kartı üretimi'' konusunda bazı şirketlerle işbirliği yapacakları yönündeki ifadelerin yer aldığı haberlere ilişkin değerlendirmede bulunuldu.
Açıklamada şunlara yer verildi:
''Basında yer alan bilgi, Lenovo'nun gündeminde bulunan ve/veya açıklanan bir konu değildir. Lenovo'nun, Anatolia Telekom AŞ ile 'cep telefonu üretilmesini hedefleyen' herhangi bir anlaşması ya da ortak çalışması kesinlikle bulunmamakta ve bu bağlamda yapılan açıklama gerçeklik payı taşımamaktadır. Mart ayında üretime başlanacağı belirtilen, Erzincan merkezli bu yatırımın Lenovo markası ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.
Lenovo olarak yaptığımız ya da yapacağımız çalışmalarla ilgili olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluluğu ile hareket etmeye devam edeceğiz.''