Samsung Electronics, 2010 Mobil Dünya Kongresi’nde Uzun Vadeli Dönüşüm(LTE) teknolojisini içeren netbook bilgisayarını tanıttı.


sams1266307922 - Samsung'tan LTE Teknolojili Netbook


Samsung’un şirket içinde kendi tasarladığı LTE modem yonga kümesi Kalmia, LTE uyumlu küçük boyutlu netbook’un geliştirilmesinde önemli rol oynadı. Kurumlara yönelik en son LTE yazılım koruyucu donanımını pazara sunmasının ardından, Samsung, gelecek nesil mobil teknolojileri alanındaki liderlik konumunu bugüne kadarki en geniş kapsamlı ürün serisi ile pekiştiriyor.

Samsung kendi LTE ağı donanımını kullanarak yeni Netbook’u N150’yi canlı bağlantı ile tanıttı. Samsung N150 şu an HSPA 3G iletişim teknolojisi ve WiFi erişim özelliği ile piyasada satışa sunulmuş durumda. Hizmet programına ve pazardan gelecek talebe bağlı olarak N150 LTE teknolojisi ile de satışa sunulacak. LTE teknolojisinin eklenmesi, ne zaman ve nerede olurlarsa olsun yüklü miktarda verilere erişmek zorunda olan tüm Samsung N150 kullanıcılarına yüksek hızlı, kısa gecikme süreli ve her zaman her yerde kullanıma hazır bağlantı özellikleri sunuyor. İlk defa, gelecek nesil şebekeler kurmaya hazırlanan cep telefonu operatörleri şebekelerinin gücünü ve gerçek faydalarını son kullanıcılarına göstermek için güçlü ürünler sunabilecek.

Yüksek kaliteli tasarımı ve sunduğu yüksek değerlerle, Samsung N150 kullanıcılara taşınabilir bir bilgisayarda ihtiyaç duydukları tüm özellikleri sunuyor. N150’nin 10.1 inçlik yansımayı önleyen LED ekranı kullanıcıların görüntüleri en canlı ve keskin renklerle görüntülemelerine olanak sağlıyor ve parlak ışıklar altında ya da doğrudan güneş ışığı altında dahi ayna efekti oluşturmuyor. Bu enerji-etkin ekran N150’nin mükemmel işlemci performansı ve Samsung’un kendi geliştirdiği Gelişmiş Pil Ömrü çözümü ile birleşince, kullanıcıya 8.5 saate kadar pil ömrü sunuluyor.


saaaa1266307993 - Samsung'tan LTE Teknolojili Netbook


Bir program ya da oyunun 1024X768 çözünürlükte izlenmesi istendiğinde Entegre Kolay Çözünürlük Yöneticisi ( Easy Resolution Manager) aracı kullanılarak, ekranın çözünürlüğü kolaylıkla değiştirilebiliyor. N150 ayrıca video konferans ya da canlı mesajlaşma için entegre Dijital LiveCam de içeriyor.

Entegre web kamerası, dahili mikrofon ve kulaklık çıkış bağlantısı da video-konferans, canlı mesajlaşma ya da VoIP telefon aracılığıyla arkadaşlarınız ve ailenizle kolay ve masrafsız şekilde sürekli bağlantıda olmanıza olanak sağlıyor.