LG, Dolby Mobile’ın en son sürümüne sahip yeni akıllı telefonunu görücüye çıkardı.

LG Electronics (LG), Dolby Mobile teknolojisinin son sürümüyle donatılmış, 5.1 kanal surround ses özelliğine sahip, Android İşletim Sistemli akıllı telefonunu, Mobile World Congress’de tüketicilerin beğenisine sundu.

“Mobil iletişimde yenilikçi teknolojileriyle dünya lideri olan LG, daha iyi bir kullanım deneyimi için kullanıcılarına her zaman en iyi ve en yeni özellikleri sunmayı hedefliyor. Sunduğumuz yeni cep telefonları, normal cep telefonlarının ve akıllı telefonların performansını geliştirmek amacıyla yürüttüğümüz ortak çalışmalardaki son dönüm noktasını oluşturuyor.” diyen LG Electronics Mobil İletişim İş Birimi Başkanı ve CEO’su Dr. Skott Ahn, sözlerine şöyle devam ediyor; “Dolby ile birlikte, hem cep telefonlarının ses kalitesini hem de cep telefonu sektörünün çıtasını bir bütün olarak yükseltmeyi amaçlıyoruz. Zengin ve güçlü ses yayını sağlamak amacıyla tasarlanan ve dinleme zevkini büyük oranda arttıran bir ses platformu olan Dolby Mobile, şimdi de son versiyonu ile 5.1 kanal surround ses desteği ile LG cep telefonlarını benzersiz bir hale getiriyor. Tüketicilerimize beklentileri ışığında yepyeni ürünler sunmaya devam edeceğiz.”

“LG ile çalışmaktan ve Dolby’nin mobil cihazlardaki yeniliklerini LG Android akıllı telefonlar üzerinde beğeniye sunmaktan mutluluk duyuyoruz,” diyen Dolby Laboratories Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Ramzi Haidamus da sözlerine şöyle devam ediyor; “Dolby Mobile, mobil eğlence imkanlarını genişleterek insanlara hareket halindeyken daha zengin, sinema kalitesinde ses deneyimi sunmak için sürekli çalışıyor.”

Haziran 2008’den bu yana LG ve Dolby stratejik işbirliğiyle geliştirilen, satışa sunulmuş ya da halen çalışmaları süren 20 cep telefonu modeli bulunuyor.