Gizmondo yeni iPhone'u ele geçirip ballandıra ballandıra yayınlarken başına gelecekleri bilseydi...

Kayıp iPhone 4G prototipinin ortaya çıkması ve Gizmondo tarafından herkese parça pinçik edilip gösterilmesi gündemi uzun süre meşgul etmişti. Apple'ın daha önce de medyaya sızan ürünleri olmuştu ama bu seferki olay büyük fırtınalar koparttı. Bütün bu olay akışının yasa dışı olduğunu düşünürsek, Apple'ın telefonun Gizmodo'ya nasıl ulaştığını ve olayların hukuki boyutunu herkes merak ediyor.

Apple, olayın hemen ardından Santa Clara County yerel polisine olayı bildirdi ve olayın "bilgisayar suçları birimi"ne iletildiği Apple'a aktarıldı. Yani Gizmondo'ya büyük ün getiren bu olay artık polisiye bir olay oldu çıktı.

Ve yaşanan son gelişmeler, Gizmondo'nun başının giderek derde girdiğini ispatlar nitelikte. iPhone haberlerinin ve incelemesinin editörü Jason Chen'in geçtiğimiz Cuma günü çok ciddi bir gelişme ile karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı. Chen evde yokken polis Chen'in evine baskın düzenledi ve 4 bilgisayar ile 2 sunucuya el konuldu. Polis, arama ve el koymaların arama emri ile, yasalara uygun biçimde yapıldığını açıkladı.

Alıntıdır. Chip