CES 2007 sürprizlerle devam ediyor. SanDisk, ucuz fiyatı ve müthiş özellikleriyle 1GB kapasiteli yeni Mp3 çalarını tanıttı.

SansaXpressdn - 60$'a 1 GB MP3 Çalar
Sansa Express’te direkt USB çıkışı mevcut.


Las Vegas’ta teknoloji rüzgarları Consumer Electronics Show (CES) 2007 ile devam ediyor. Sadece yeni teknolojinin değil, uygun fiyatların da adeta birbiriyle yarıştığı fuarda SanDisk ucuzluk konusunda yıldızlaştı. SanDisk, pek çok üreticinin yüksek fiyatlarla sunduğu özelliklere sahip yeni 1GB MP3 çaları Sansa Express’i tanıttı ve Mart ayından itibaren 60$’dan satışa sunacağını belirtti. 1 GB hafızasının üzerine 2 GB’da microSD hafıza kartı eklenebilen ürüne toplam 750 şarkı yüklenebiliyor. Cihaz aynı zamanda FM radyosu ve entegre mikrofonuyla ses kaydı yapabilme özelliği sayesinde ciddi bir tercih sebebi olacak gibi.

Kabloya gerek yok
Bilgisayara bir USB kablosu yerine direkt olarak entegre bir USB çıkışıyla bağlanacak olan ürün kullanıcıları bir de kablo taşıma zahmetinden kurtarıyor. 2.5 cm x 7.8 cm x 1.6 cm boyutlarındaki bu minik cihaz 15 saat kesintisiz şarkı çalma özelliğine sahip.

Türkiye'de de 60 Dolar olur mu?
Her ne kadar Amerika ve Avrupa’da 60$’dan satışa sunulacağı söylense de Türkiye fiyatı bundan hayli yüksek olabilir. Ancak Türkiye 100$’ın altındaki ürünlere gümrük vergisi almadığından cihaz satışa çıktığında internetten sipariş edip ürüne posta parası dahil 100$’ın altında bir fiyatla sahip olabilirsiniz.