Bugüne dek 4 önizleme sürümü yayınlanan Internet Explorer 9'un halen tam olarak açığa çıkmayan en önemli yönü, nasıl görüneceği olmuştu. Ancak çarşamba günü yaşanan ilginç bir olay, belki de Internet Explorer 9'un nasıl görüneceğini ilk kez gözler önüne serdi.

Microsoft'un Rusya Basın sitesinde, kısa bir süre için de olsa yayınlanan bir ekran görüntüsü, büyük ihtimalle Internet Explorer 9'un tasarımını gösteriyordu. Görüntü bir süre sonra yayından kaldırıldı ancak iş işten çoktan geçmişti. Bu durum, Internet Explorer'ın internete en ciddi sızması olarak değerlendirilebilir. Üstelik bu sızma farklı bir kaynaktan ya da Microsoft'un iş ortaklarından değil; doğrudan Microsoft'tan gelmiş oldu.

20100825222250 - Internet Explorer 9 İşte Böyle Görünecek

Ekran görüntüsüne göre, Internet Explorer 9'da sekmeler adres çubuğunun sağ yanında sıralanacak. Sol kısımda sadece ileri ve geri düğmeleri yer alırken, sağ kısımdaysa 3 adet seçenek bulunacak. Bu da, IE9'un, IE8'e oranla çok daha sade bir arayüze sahip olacağı anlamına geliyor.

Ekran görüntüsünün gerçekten IE9'un son halini yansıtıp yansıtmadığını anlamak için çok fazla beklememize gerek yok. Microsoft, 15 Eylül'de ilk beta'nın lansmanını yaptığında, neyin doğru neyin yanlış olduğunu hep birlikte göreceğiz...

Kaynak