Forbes dergisi yeni sayısında internet ile büyüyen ve bugün 20'li yaşlarına gelen yeni kuşağı ve yeni kuşak girişimcileri ele aldı
2000'li yıllarda hayal kırıklıkları ile sonuçlanan ve sadece Türkiye değil dünyada dotcom balonu ile geleceğine şüphe ile bakılan internet ekonomisi bugün çok sayıda girişimciyi kısa zamanda zengin ediyor. Aylık ekonomi dergisi Forbes'un ekim sayısında yer verdiği internete ekonomisi ile ilgili İkinci Dalga haberinde henüz bir yılını bile doldurmayan girişimcilerin nasıl para kazandığına değiniliyor. İnternet çağını yeni girişimcileri sadece büyütmekle kalmadığı yabancı fonlara da nasıl satıldığı haberde yer alıyor.

2012 KIRILMA NOKTASI
Şimdi ikinci kırılma dönemi yaşanan sektörde 2012 yılından itibaren e-ticaret ve kullanıcı sayısı açısından bir kırılma dönemi yaşanacağına da dikkat çekildi. Bundaki en önemli etkenin ise internet ile büyüyen ve bugün 20'li yaşlara gelen genç kuşağın zamanının büyük bir bölümünü internette geçirmesi gösteriliyor. Forbes dergisinin bu ayki sayısında internetteki başarılı girişimcilerin yanı sıra akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin 18 Eylül'den itibaren serbest kalmasıyla birlikte sektörde artan rekabete de yer veriliyor. Sektördeki 12 bin 812 istasyondan yüzde 60'ının serbest kalmasıyla birlikte bu istasyonların eski dağıtımcılarına karşı borç yükümlülüklerini yerine getirdikleri takktirde istedikleri dağıtım şirketine transfer olabilecek. Derginin bu ay gündeme getirdiği bir başka konu ise çok sayıda uzmana gelecek ile ilgili yöneltilen sorular ve alınan cevaplar oldu.
2010 yılında kurulan bazı internet siteleri

Site.................Kurucu
gaxxi.com Devrim Demirel
markafoni.com Klaus Hommels
grupanya.com Cem Sertoğlu, Alp Saul
evimizinherseyi.com Müge - Turgay Ağralı
bendeistiyorum.com Burak Divanlıoğlu, Serkan Borançlı
beyazperde.com AllaCine Group
neredekal.com iLab Ventures
trendyol.com Tiger Global
Arcade Monk Emre Kurttepeli