Microsoft, Vista'yla birlikte kendini de yeniliyor. Tarihinde ilk defa Windows'un bir sürümünü, internetten download'a açmış olacak.Buyrun Detaylar.


Microsoft, yaptığı açıklamayla Windows Vista'nın Home Basic, Home Premium, Business ve Ultimate sürümlerinin internetten indirilebilir olacağını bildirdi. Bu açıklama, Microsoft'un yeni sistemini kitlelere daha hızlı ulaştırmak istediğinin de bir göstergesi. Aynı planın içinde Office 2007'nin de olduğunu duyuran Microsoft , bu projesiyle kendi adına da bir ilki gerçekleştiriyor.

Şifreyi değiştirmek yeterli oluyor
Microsoft'un yaptığı açıklama, aynı zamanda Windows Anytime Upgrade Program isimli bir sistem geliştirildiğini ve bu sistem sayesinde Windows Vista'nın hangi sürümünü satın almış olursanız olun yükseltme ücretini ödediğiniz takdirde Vista'ya bir şifre girerek daha üst bir sürüm kullanımına geçmenizin mümkün olduğunu duyurdu.

Microsoft'un marketi
Microsoft'un şimdiye kadar sadece program satışlarını gerçekleştirdiği Windows Marketplace isimli sitesi, bundan sonra çok daha fazla ziyaretçi kazanacak gibi.

Bilgi için: Windows Vista