Öğretmenlerin yaratıcı ve kolay ders anlatımını, öğrencilerin ise derse aktif katılımını sağlamak için tasarlanmış Dymo Mimio İnteraktif Eğitim Teknolojileri 6-10 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Avrasya'nın en büyük İş Geliştirme ve Teknoloji Platformu CeBIT Bilişim Eurasia 2010’da ziyaretçileri ile buluştu.
Bu yıl özellikle "Akıllı Yaşam Konseptleri" ile öne çıkan Cebit Bilişim Eurasia 2010'da Dymo Mimio Akıllı Sınıfları özellikle öğretmen, öğrenci, kamu personeli ve teknoloji meraklılarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. İnteraktif Eğitim Teknolojilerinin lider markası Dymo Mimio, fuarda eğitim sektörüne özel çözümler konusunda Türkiye'nin öncü firması olan, Dymo Mimio firmasının tek yetkili Türkiye ve Türki Cumhuriyetler temsilcisi Bekdata Teknoloji A.Ş. tarafından tanıtıldı.

Dymo Mimio CEO'su Laurence Huntley de Bekdata A.Ş.'nin standında basın mensupları ile görüşmeler yaparak, interaktif eğitim teknolojileri kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik projeleri hakkında bilgi verdi.

Dymo Mimio Türkiye ve Türki Cumhuriyetler distribütörü olan Bekdata Teknoloji A.Ş.'nin deneyimli personeli tarafından standta gün boyunca yapılan demolarda, ziyaretçilerin de interaktif katılımıyla akıllı sınıf konsepti tıpkı sınıflarda olduğu gibi canlandırıldı. Ziyaretçiler yeni Dymo MimioClassroomTM'un kalbi olan MimioTeachTM Akıllı Tahtayı, MimioVoteTM Oylama Sistemini, MimioView™ Doküman Kamerasını ve MimioPadTM tableti yakından görme ve kullanma şansı yakaladılar. CeBIT Bilişim Eurasia 2010'un Bekdata Teknoloji A.Ş. ve Dymo Mimio için bir diğer önemide yeni MimioClassroomTM ürün ailesinin lansmanının Amerikan'dan sonra tüm dünyada ilk kez bu fuarda Türkiye'de gerçekleşmesiydi.

Yeni ürün ailesinin lansmanı dışında ayrıca standı ziyaret eden pek çok ziyaretçi Cebit Eurasia 2010'a özel hazırlanan kampanyalardan yararlanma şansı yakaladı.