1 haftada 10 bin adet satan PlayStation Move'da oynanacak üç boyutlu KillZone 3 oyunu Kurtlar Vadisi oyuncusu Atilla Olgaç tarafından Türkçe seslendirilecek
Sony PlayStation Move ABD ile aynı fiyata Türkiye'de vitrine çıkınca 1 haftada 10 bin adet sattı. Gördüğü ilgi üzerine Türkçe oyun için seslendirme stüdyosu bile kuruldu. İlk oyun Ziya Kürküt tarafından seslendirilen gelecek hafta piyasaya sürülecek "Parti Başlasın" oldu. Kurtlar Vadisi dizisinde Kılıç karakterini canlandıran Atilla Olgaç da 3 boyutlu KillZone 3 oyununun Türkçe seslendirmesinde rol alacak. Tüm dünyada 4 milyonun üstünde satan PlayStation Move oyunu Türkiye'de de salgın gibi yayılıyor. PlayStation 3'e bağlanan kamera ve hareket algılayan kumanda 149 liraya evleri hareketlendiriyor. Artık evlerde PlayStation Move partileri her yaştan insanı televizyon karşısına taşıyor.

UZMAN OLMAYA GEREK YOK
ABD ile aynı fiyata Türkiye'de de 149 liraya satılan ürün Türkçe oyunların da ortaya çıkmasına neden oldu. PlayStation Move, Nintendo Wii'de olduğu gibi 7'den 70'e herkesin oyun oynamasını sağlıyor. Oyun pazarını büyütmek için Türkçe dil seçeneğini artırmayı hedeflediklerini söyleyen Sony Eurasia PlayStation ve Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı, seslendirme stüdyosu için ilk adım atıldığını kaydederek, "Türkiye'de oyun pazarı hakettiğinin çok gerisinde. Sony PlayStation olarak biz taşın altına elimizi koyduk. Pazar yaratan hareket için Türkçe oyun sayısını artırmaya karar verdik. 3 oyunla ilk adımı attık. Önümüzdeki dönemde Türkçe oyun sayısını artıracağız" diye konuştu. İçinde okçuluk, gladyatör ve plaj voleybolu gibi çok zevkli oyunların bulunduğu Sports Champions adlı oyun ile çıkış yapan PS Move, kadınlar başta olmak üzere evdeki çocukları ve pek çok farklı yaş grubundan kesimleri de oyunun içine dahil ediyor.

3 Türkçe oyun geliyor
Playstatıon Move'un ilk Türkçe oyunu 'Parti Başlasın' (Start the Party) oyununu Ziya Kürküt seslendirdi. Oyunu oynamak için uzman olmak gerekmiyor. PS tutkunlarının en favori oyunlarından biri olan Kill- Zone 3 de üç boyutlu olarak oyunculara sunulacak. PS Move, çok farklı ilkler ile birlikte geliyor. Oyuncular, 3 boyutlu oyun deneyiminin ayrıcalığını 3D Kill Zone 3 ile yaşayacak. Kurtlar Vadisi oyuncusu Atilla Olgaç ve Hazım Körmükçü KillZone 3 oyununun Türkçe seslendirmesinde rol alıyor. Ardından otomobil yarışı oyunu Gran Turismo 5 Türkçe olarak oyunseverlere sunulacak.

ABD ile aynı fiyata satılıyor
Hassasiyeti, HD görüntü kalitesi, Türkçe ve İngilizce oyunları, 3D oyun zeki de sunan PS Move Starter Pack 1adet PS Move hareket kumandası, 1 adet Eyekamera ve 1 adet Demo CD ile 149,90 TL fiyatla vitrine çıktı.