Microsoft'un, McDonalds'ı gereksiz e-postalar gönderdiği gerekçesiyle mahkum ettirişinin ardından bir dava da Amerika'dan geldi. İstenilen ceza: 101 yıl!

Kısa bir süre önce Microsoft’un Hotmail kullanıcılarına gereksiz e-posta (spam) yollanması nedeniyle yaşadığı mağduriyetten bir İngiliz vatandaşını dava ettiğini ve bunun diğer şirketleri dava açma konusunda teşvik edebilecegini bu haberimizde duyurmuştuk. Beklenen oldu ve A.B.D.’de yaygın olarak kullanılan AOL de bir Amerikan vatandaşına dava açtı. Dava sonucu 45 yaşındaki Jeffery Goodin milyonlarca kullanıcıya reklam amaçlı e-posta göndermekten suçlu bulundu.

11111111111111 - Spam'cıya 101 Yıl Hapis!
Goodin Milyonlarca E-posta Yollamış!


Dosyası kabarık!
Goodin e-posta sahiplerine reklam yollamanın haricinde dolandırıcılık, AOL hesaplarına izinsiz giriş ve şirket ismini izinsiz kullanmak gibi 10 ayrı suçtan dolayı da ceza alacak. AOL yetkilileri “Bu şahsın sanki bizim şirketimizde çalışıyormuş gibi muhasebe departmanımızın adına insanlara e-posta yolladığını tespit ettik ve dava açtık. Hak ettiği cezayı almasını umuyoruz.” dediler.

101 yıla kadar ceza istemiyle yargılanan Jeffery Goodin’in cezası 11 Haziran 2007 tarihinde kesinleşecek.